MonoNeon (USA) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

MonoNeon (USA) Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!

Reede 26. aprill 21:30

Osta pilet

Koosseis:

MonoNeon bass / vokaal
Line-up TBA

Reede 26. aprill 21:30

Osta pilet

JAIK

25.- / 18.-

Hinnad alates 1.04.24 35.- / 27.-

Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!

Memphisest pärit eksperimentaalmuusik, vokalist ja bassist Dywane Thomas Jr, artistinimega MonoNeon on kogunud tuntust omanäoliste kaveritega J. Dilla, Thelonious Monk’i ja teiste suurkujude loomingust. Lisaks miljonitele võidetud südametele küberruumis on MonoNeon pälvinud Grammy auhinna osaluse eest Nas’i albumil „King’s Disease”. Ta on varalahkunud legendi Prince viimane basskitarrist, kellega koos andsid nad välja singli „RUFF ENUFF”. MonoNeon’i looming on ekstsentriline, virtuoosne ja piirangutest vaba.

MonoNeoni mängustiil on tugevalt mõjutatud funk, Southern soul ja blues muusikast. Tema unikaalset mängu on kiitnud paljud bassilegendid, teiste seas Marcus Miller ja Flea. Viimane peab MonoNeon’i üheks parimaks basskitarristiks maailmas. Ta on teinud koostööd artistidega nagu Mavis Staples, George Clinton, Mac Miller, Georgia Anne Muldrow, Ghost-Note ja teised.

MonoNeoni kontserdid on energilised ja gruuvivad. Funkvedur, mis kuulajaid veab, rühmab kindlas taktis. Meisterlikud muusikud 6-liikmelises bändis kannavad hoolt, et publik tunneks end koduselt ja pidu saaks hoo sisse. Õhkkond on pretensioonitu ja elujaatav. Koos on vurisetud läbi Newport Jazz Festival’i, Montreal Jazz Festival’i ja Melbourne International Jazz Festival’i. Järgmine peatus – Jazzkaar!