reket, villemdrillem, nublu, taff & band „RAP‘n’JAZZ“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

reket, villemdrillem, nublu, taff & band „RAP‘n’JAZZ“ Telliskivi Loomelinnaku sünnipäev!

Laupäev 29. aprill 21:30

Osta pilet

28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Vaba Lava Kuva kaardil

Jazzkaar 2023 toob kuulajateni Eesti parimate räpparite stiilipuhta loomingu, millele annab laval erilise väljendusjõu Raivo Tafenau jazzbänd. Tafenau on miksinud muusikažanre varemgi, ehitades sildu ja otsides kokkupuutepunkte erinevate stiilide vahel. On aeg suurel laval kokku tuua räpp ja jazz, ühendada improvisatsioonis väga isikupäraste muusikute sõnumid, rütmid ja meloodiad.

Laval on lisaks Tafenau bändile eesti räpi omanäolisemad, kadestusväärse sõnaseadmisoskusega artistid reket, villemdrillem ja nublu, kellega koos astub lavale ka DJ Lauri Täht. Tänane poeesia vaheldub groov’ide ja rütmirägastikega. Kontsert koondab endas kõigi kolme räppari tuntumaid lugusid, mis kõlavad sel õhtul live-bändiga ning jazzilikes seadetes.

Loomulikult ei saa lõpuni kindel olla, mis sellest koostööst välja voolab – „RAP‘n’JAZZ“ on suur väljakutse kõikidele osapooltele, nii muusikutele laval kui ka publikule saalis. Kuid elu on näidanud, et Jazzkaarel juhtub alati midagi üllatavat ja ägedat.

Koosseis:

reket räpp
villemdrillem räpp
nublu räpp
Raivo Tafenau saksofon
Raun Juurikas klahvpillid
Kalle Pilli kitarr
Janno Trump bass
Ramuel Tafenau trummid
Jana Kütt
Marianne Leibur taustavokaal
DJ Lauri Täht

Aastal 2002 esimest korda mikrofoni taga üles astunud Reket, kodanikunimega Tom-Olaf Urb, on läbi aastate enda sõnaseadmisoskusi sisendanud Eestimaisesse muusikasse.
Reket on tuntud rännumehena, kes õppinud, töötanud ja elanud nii Los Angeleses kui Londonis. Pikad rännakud olidki 2008. aastal ilmunud debüütalbumi „Kajapark“ põhiliseks inspiratsiooniks. Alles aastal 2015. ilmunud album „Tuule Tee“ viis Reketi tuntuse järgmisele tasemele, millele järgnesid nii nominatsioonid Eesti Muusikaauhindadel kui auhinnad hiphop.ee aastaküsitluses. Tema 2022. aastal ilmunud kuues sooloalbum „Palun Puhka“ tõi artistile Eesti Muusikaauhindadel esmakordselt Aasta Hip-Hop/Rap artisti tiitli.

Koosseis:

reket räpp
villemdrillem räpp
nublu räpp
Raivo Tafenau saksofon
Raun Juurikas klahvpillid
Kalle Pilli kitarr
Janno Trump bass
Ramuel Tafenau trummid
DJ Lauri Täht

villemdrillem alustas oma karjääri Soundcloudis, kogudes keskkonnas enam kui miljon striimi. Laiema avalikkuse teadvusesse jõudis ta 5MIINUST x villemdrillem talvise hitiga “Paaristõuked”, mis püsis Eesti digitabelite esimesel kohal 14 järjestikust nädalat. Samal aastal avaldas ta suvehiti koos Elina Borniga, nende ühine laul ”niiea” pälvis erinevaid auhindu ja oli aasta mängituim laul raadiotes. Edukas aasta jätkus novembris, mil ta avaldas koostööd gameboy tetrisega singli “soolane värska”, mis leidis kiirelt tee edetabelite tippu. 2021. aastal avaldas ta oma debüütalbimumi “vd”, millega pälvis nominatsiooni Eesti Muusika Auhindadel. 2022. aastal osales villemdrillem telesaates “tantsud tähtedega”, mis saates saadud vigastuse tõttu pooleli jäi. 2023. aasta alguses avaldas ta järgmise hittloo “hoia end” koos Karl Killinguga, aasta lõpuks lubab Villem uut albumit.

Koosseis:

reket räpp
villemdrillem räpp
nublu räpp
Raivo Tafenau saksofon
Raun Juurikas klahvpillid
Kalle Pilli kitarr
Janno Trump bass
Ramuel Tafenau trummid
DJ Lauri Täht

The Estonian rapper nublu took the local scene by a complete surprise a few years ago. No one saw his meteoric rise to stardom coming, not even him. For the first half of 2018 people just couldn’t get enough of his breakthrough single “Droonid” and in the second half his “Mina Ka” became the anthem of the year. Even in 2022 the latter is still staying strong in the top 40 most streamed songs in the country. People sing along every word wherever he performs the song, as they do for most of his singles. It’s very common to see him dominate Estonian streaming and radio play charts with multiple songs at a time. The masked poet hasn’t gone unnoticed abroad either. He’s had sold out shows in Finland, Scotland and the United States, transcending all kinds of language barriers with his music. In December 2020 nublu released his debut album “Café Kosmos” featuring one of the most successful Estonian-Finnish music collaborations to date. “Universum” with Mikael Gabriel reached Spotify number one and YouTube most viral in both countries.