Reti Niimann Band - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Reti Niimann Band

Neljapäev 25. aprill 23:00

Osta pilet

Neljapäev 25. aprill 23:00

Osta pilet

Fotografiska Tallinn

20.- / 15.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

Reti Ann Niimann on värske tulija kohalikus RnB ja souli skeenes. Võimsa häälega lauljatari loomingut mõjutab enim armastus 70ndate soul– ja funkmuusika vastu. Jazzkaarel saavad kuulajad nautida noore laulukirjutaja värskeimaid lugusid ja põnevaid seadeid bändi lemmiklugudest. Muusikat jagub – kellele tantsimiseks, kellele unistamiseks. Üks on kindel – tuleb tummise ja mõnusa atmosfääriga laiv!

Reti debüütsingel ilmus 2021. aasta veebruaris pealkirjaga „Tell Me“. Teine singel „Bubblegum“ järgnes juba sama aasta märtsis ning kolmas – „Fly With Me“ kuulutati Raadio 2 Nädala Demoks  juulis. Praeguseks on lauljatarilt ilmunud viis singlit ning uut materjali on ühe juurde tulemas. Reti Niimann bändi moodustavad noored ja andekad muusikud, kelle sütitav lavaline olek ja esinemisrõõm ei jäta kedagi külmaks. Ühist lavakogemust on bändil omajagu: nad on üles astunud 2021. aasta suvel Rakvere Funkfestil, mitmel korral Uues Laines,Tartus Genialistide klubis ja Philly Joe’s jazziklubis. Lisaks oli bänd valitud rahvusvahelise noorte jazzfestivali Tuja 2023. aasta programmi  ja TMW jazzi showcase’i kavva. 

 

Kiirkohting Reti Niimanniga

Millest sa laulad ja mis sind inspireerib?

Mind inspireerib väga palju – inimesed minu ümber, suhted, mentaalne seisund, noorte läbielamised, aga muidugi ka hea muusika, head filmid, head näitused, kunst, maailm meie ümber. Kõik sellised asjad, millega ma tunnen, et paljud teised saavad ka suhestuda. Lisaks kõigele sellele tekib mul laval lauldes enda loominguga mingi muu kontakt ning ma laulan välja ja peegeldan oma häälega ainult seda, mida ma sellel hetkel tunnen. See teeb minu jaoks laulmise ja muusika eriliseks. See loob täieliku terviku kooskõlas selle hetkega, kus parasjagu loomingut esitan.

Kuidas mängib sinu muusikuteel rolli koreograafiataust?

Ma arvan, et koreograafiataust on üks suuremaid plusse, mis live-artistil saab olla. See annab mulle oskuse liikuda laval esteetiliselt ning on tekitanud minus füüsilise enesekindluse. Ma oskan oma keha kasutada, seda kontrollida, anda edasi energiat, toetada enda laulmist. See on lihtsalt üks suurepärane praktiline oskus ja väga oluline eneseväljenduse jaoks. Ja siinkohal ei arva ma, et kõik artistid peaksid hakkama lisama oma repertuaari suuri trikke ja kombinatsioone. Aga füüsiline kohalolu on sama oluline kui vaimne ja ma leian, et vähemalt minu jaoks on selle saavutamine kõige loomulikum läbi tantsukunsti.

Millise artisti loomingule ja karjääriteele vaatad enim alt üles?

Neid artiste on palju – Michael Jackson, Stevie Wonder, Samara Joy, George Benson, George Duke, Aretha Franklin, Luther Vandross, The Emotions. Nemad on minu jaoks loominguliselt kõige suuremad mõjutajad. Iga kord, kui nende muusikat kuulan, leian midagi uut, põnevat, inspireerivat. Ma olen tänulik, et tänapäeval on muusika nupuvajutuse kaugusel, sest tänu sellele ma saan alati ennast nende artistide muusikamaailma viia. Väga noore ja naiivse artistina tahaksin uskuda ja usungi, et kui kohelda muusikat südameasjana, siis tuleb ka edukas karjäär.

Milline oli sinu viimane parim kontserdielamus ja miks? 

Tuleb välja, et minu viimane parim kontserdielamus ongi mu kõige hiljutisem – käisin TMW Jazzilaval kuulamas Pennar Projectit. Mulle meeldib näha laval siiraid inimesi, kes teevad kindlalt oma asja. Sellist siirust tihti ei näe. Ja kui lisada sinna veel suurepärane omalooming, siis olengi täiesti rabatud. Pennar Projecti kontsert oli täiesti suurepärane ja ma juba väga ootan, et neid Jazzkaarel uuesti kuulama minna. Elamus missugune!

Millistest mõtetest ja emotsioonidest kantuna inimesed su Jazzkaare kontserdi lõppedes võiksid lahkuda?

Soovin, et inimesed lahkuksid hea tuju ja hea meelega. Ma soovin oma esinemiste ja muusikaga luua atmosfääri, kus inimesed tunneksid ennast vabalt ja tahaksid ennast vabalt väljendada. Ma loodan, et mu kontserdil saab lihtsalt korraks astuda välja argisusest ja põgeneda korraks mõnusasse sooja ja vabasse õhkkonda, kus on turvaline ja lõbus. Tantsida ja hüpata saab igal juhul!