„Saja lugu 5“ Erki Pärnoja ansambel & VHK keelpilliorkester - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

„Saja lugu 5“ Erki Pärnoja ansambel & VHK keelpilliorkester Jazzkaar 2023 lõppkontsert

Pühapäev 30. aprill 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Erki Pärnoja kitarr
Joel-Rasmus Remmel klaver
Sander Mölder elektroonika, tšello
Peedu Kass kontrabass
Kristjan Kallas trummid, löökpillid
Anna Pärnoja laul
Sänni Noormets laul, viiul
Meelis Vind klarnet, bassklarnet
Johannes Kiik tromboon
Keio Vutt saksofon
Rasmus Puur dirigent, arranžeeringud
VHK keelpilliorkester

Pühapäev 30. aprill 20:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

28.- / 22.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Festivali Jazzkaar 2023 lõppkontserdil tuleb taas esitusele hinnatud muusiku ja helilooja Erki Pärnoja suurteos „Saja lugu“. Kontsert tähistab viie aasta möödumist teose esimesest ja seni ainsast ettekandest Noblessneri sadamalinnakus laevade ehitusangaaris. „Saja lugu“ – Kaupo Kikkase, Erki Pärnoja, Laur Kaunissaare ja Jaak Printsi poeetiline koondportree Eesti inimestest pildil, sõnas ja muusikas – oli Jazzkaare kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks.

Erki Pärnoja: „„Saja lugu oli minu jaoks ainulaadne ja unustamatu kogemus. Paar-kolm aastat ettevalmistatud teos sai läbi täpselt 72 minutiga. Selline kordumatus oli korraga ilus ja kurb. Olen salaja ikka ja jälle lootnud, et tekib võimalus seda muusikat oma ansambliga taas mängida.

Sügavalt südameid puudutanud, Eesti inimeste lugudest inspireeritud muusika, tuleb tänavu kevadel taas esitusele laiendatud koosseisuga ning uutes seadetes: lisaks kümneliikmelisele ansamblile astub lavale VHK keelpilliorkester Rasmus Puuri dirigeerimisel.

Eesti multiinstrumentalist ja helilooja Erki Pärnoja sai tuntuks bändi Ewert and The Two Dragons kitarristina. Oma mitmekesisema ja alternatiivsema poole tõi ta esile 2015. aastal esimese sooloalbumiga „Himmelbjerget“. Edasine loominguline tegevus tutvustas teda laiemale publikule nii põneva live-esineja kui ka võimeka heliloojana. 2020. aastal pälvis Pärnoja Eesti Kultuurkapitali aastapreemia väljapaistva žanriülese loometegevuse eest. 2021. aastal võitis tema album „Leva“ Eesti Muusikaauhindadel aasta alternatiiv-/indiealbumi tiitli. Aasta hiljem kandideeris ta oma esimese kooriteosega „Anima Mea“ nii aasta albumi kui ka aasta alternatiivalbumi kategoorias. Praegu keskendub Erki sooloesinemistele, kombineerides elektroonikat, loopereid, süntesaatoreid ja kitarre; kirjutab filmimuusikat, teeb tellimustöid ja katsetab koostööd erinevate muusikutega.

Rasmus Puur on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias heliloomingut ning dirigeerimist ja täiendanud end Sibeliuse Akadeemias. Ta on viljakas helilooja, kelle loomingus on esindatud nii orkestri- kui ka kammermuusika, samuti kooriteosed ning sõnateatrile loodud kujundusmuusika. Aastal 2017 esietendus Rahvusooperis Estonia tema ooper „Pilvede värvid“. Puur on mitmekülge ja armastatud dirigent ning aastast 2015 Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestri juht. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi ja stipendiume ning töötab aastast 2021 Vabariigi Presidendi kultuurinõunikuna.