See Pole See Trio „Upcycled '60s“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

See Pole See Trio „Upcycled ’60s“

Laupäev 02. detsember 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Jana Kütt vokaal
Tobias Tammearu saksofon
Robert Rebane akordion, basskitarr

Laupäev 02. detsember 20:00

Osta pilet

Kumu auditoorium

25.- / 20.-

See Pole See Trio on kolme andeka noore muusiku – lauljanna Jana Küti, saksofonisti Tobias Tammearu ja bassisti ja akordionisti Robert Rebase – ansambel, mis on võtnud südameasjaks Eesti estraadi kõige kaunimate laulude taasesitamise ja ümbersünni. „Upcycled ’60s“ paneb kõlama levimuusika klassikute Arne Oidi, Valter Ojakääru ja Uno Naissoo ajatud meloodiad.

Väljend „see pole see“ toob paljudele meelde Marju Kuudi maheda, ent pinevil hääle, kui ta laulab Olovernese peast samanimelises laulus, mille sõnad kirjutas Lilli Promet ja muusika Valter Ojakäär. Laul valiti legendaarse estraadikogumiku „Uued laulud lemmikhääled“ esimesele plaadile, kus lisaks noorele Kuudile kostab ka Jaak Joala, Heli Läätse, Tõnis Mägi ja teiste laul. Ent lauljad moodustasid Eesti 1960. ja 1970. aastate estraadimuusika fenomenis ainult ühe osa, lisaks nende nimedele jäävad kestma kõik toona neile kirjutatud unustamatud meloodiad. See oli Eesti levimuusika kuldaeg, mil oma laule lõid Arved Haug, Kustas Kikerpuu, Uno Naissoo, Arne Oit, Valter Ojakäär, Gennadi Taniel ja teised.

See Pole See Trio ammutabki inspiratsiooni ja improvisatsiooni Eesti estraadi kuldaja küllusesarvest. 2021. aastast tegutsev ansambel andis sel kevadel välja albumi „Upcycled ’60s“, kust leiab valiku kunagisi lööklaule, suurepäraseid meloodiaid, mida trio muusikud on rikastanud uute, sageli ootamatute kõlade ja käikudega. Uhkete, peene ornamentikaga orkestreeringute asemel kõlab kolme muusiku julge improvisatsioon, mis loob meloodiate ümber avarust ja annab neile võimaluse liikuda ootamatutesse kohtadesse, nii et sageli on laulu alguses selle lõplikku ülesehitust võimatu ennustada. Nii jätkabki estraadipärand noorte jazzmuusikute salvestustes ja esitustes oma elu, saanud endale uue hingamise ning näitamata vähimatki väsimuse märki.