SNARKY PUPPY (USA) - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

SNARKY PUPPY (USA) VIRU KESKUS kutsub

Neljapäev 25. aprill 19:00

Osta pilet

Koosseis:

Michael League
Nate Werth
Bob Lanzetti
Larnell Lewis
Justin Stanton
Bobby Sparks
Maz Maher
Chris Bullock
Jay Jennings

Neljapäev 25. aprill 19:00

Osta pilet

Alexela Kontserdimaja

70.30.- / 60.15.- / 49.95.- / 46.80.-

Hinnad sisaldavad teenustasusid

Supergrupp Snarky Puppy annab kauaoodatud kontserdi Tallinnas, Jazzkaare 35. sünnipäeval! Kümme stuudioalbumit. 19 aastat järjepidevat tuuritamist. Viis Grammy auhinda. Ansambel, mille roteeruvasse koosseisu kuulub ligi 20 liiget. Aga eesmärk on üks. Tunda rõõmu koos esinemisest ja olla pidevalt loominguliselt erk.

Pärast enam kui kümmet aastat järjepidevat tuuritamist ja salvestamist sattus Texase juurtega kollektiiv Snarky Puppy enesele üllatuseks nii ajakirjanduse kui ka avalikkuse suure tähelepanu alla. Snarky Puppy’st hakati mõtlema kui olulisest tegijast jazzimaailmas. Kuid nagu ilmestavad ansambli viis Grammy auhindade nominatsiooni – mis, muide, kõik ka võideti – (parim r’n’b esitus 2014. aastal, parim kaasaegne instrumentaalalbum 2016., 2017., 2021. ja 2023. aastal), ei ole Snarky Puppy klassikalises mõttes jazz. Ka fusion mitte. Nende kompositsioonid sisaldavad popi, roki, souli ja hip-hopi elemente Ehk on mõistlik järgida New York Times’i ajakirjaniku Nate Chinen’i nõuannet: „Võtke neid sellistena, nagu nad on, mitte ärge mõistke neid hukka selle eest, mida nad pole“.

Michael League’i juhitud energiline supergrupp Snarky Puppy on pidevalt arenev üksus, kelle iga uus album toob kaasa uue visiooni ja suuna. „Snarky Puppy on alati olnud ansambel, kes hindab muusika sound’i. Meie reegel on, et muusika ei tohi kõlada nagu varem,“ kommenteerib Michael League , jätkates: „Snarky Puppy muusika peab tekitama tunde, nagu liiguksime kuhugi uuele, veel avastamata territooriumile“.

Täname: Viru Keskus