Tafenau–Kass–Tammearu - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Tafenau–Kass–Tammearu

Esmaspäev 22. aprill 19:45

Osta pilet

Koosseis:

Ramuel Tafenau löökpillid
Peedu Kass kontrabass
Tobias Tammearu saksofonid, elektroonika

Esmaspäev 22. aprill 19:45

Osta pilet

Fotografiska Tallinn

20.- / 15.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

Ramuel, Peedu ja Tobias on ennast juba Eesti jazzimaastikul tõestanud heliloojad-instrumentalistid. Värske trio ühislooming sündis loomelaagris Tabasalus. Nende improvisatoorne loomemeetod tugineb gruuvival rütmil ning tonaalsetel ja modaalsetel harmooniatel. Uue koosseisu uut loomingut kuuleb esimesena Jazzkaare publik.

Looming sünnib kollektiivselt ja neile omanäoline tämber on see, mis vajutab muusikale just neile omase pitseri. Iga kord, kui trio kohtub, salvestatakse tundide jagu muusikat, pärast mida toimub destilleerimine, lemmikute osade väljalõikamine, transkribeerimine ja parimate ideede edasi arendamine.

Ramuel Tafenau, noorema generatsiooni särav trummar ja andekas helilooja, on oma kvarteti ja kvinteti kõrval oodatud paljudes ansamblikoosseisudes. Ta on esinenud Eesti, Soome, Rootsi, Saksamaa ja Horvaatia jazzilavadel.

Peedu Kassi haridustee on kulgenud läbi mitme kõrgkooli – EMTA, Århusi Kuninglik Muusikaakadeemia, Stockholmi Kuninglik Muusikaakadeemia ja Helsingi Metropolia kõrgkool. Bassist ja helilooja Peedu Kass on loonud muusikat sümfooniaorkestritele, lühifilmile ja arvukatele jazzansamblitele. Eesti jazziauhindade jagamisel on teda tunnustatud nii aasta heliloojana kui ka aasta ansamblina Peedu Kass Momentum tegevuse eest.

EMTAs ja Amsterdami konservatooriumis muusikahariduse omandanud saksofonist Tobias Tammearu on loonud muusikat nii oma koosseisudele kui ka mitmele Eesti teatrile.Ta on teinud koostööd artistiga Nublu ning osaleb kollektiivides See Pole See Trio, New Wind Jazz Orchestra ja Angus.

 

 

Kiirkohting trioga

Kuidas juhtus, et triona kokku tulite?

Trio sai kokku üsna juhuslikel põhjustel südasuve kõige töisemal perioodil. Nimelt Peedul on telefonis üks nimekiri muusikutest, kellega ta tahaks koos mängida ning juhuslikud olukorrad mängisid lõpuks selle hetke ise kätte, mil avastasime end veidi ootamatult prooviruumis. Kõige ägedam oli seejuures see, et puudusid ootused esinemiste ja muude väljundite osas, kuni need ühel hetkel meid ise ülesse leidsid.

Mis teie loomingut inspireerib?
Kõige rohkem inspireerime teineteist ise ja kellegi proovis mängitud motiiv või tämber on kõige parem käivitaja meie trio uue loomingu sünniks.
Milline oli teie viimane parim kontserdielamus ja miks?
Sungazer Paavli kultuurivabrikus – bändi energia laval ja oskus teha tehniliselt ja matemaatiliselt keeruline muusika lihtsasti kuulatavaks ja nauditavaks.
Millise festivali headliner tahaksite olla?
Flow festival Helsingis oleks hea alguspunkt enne suuremat maailmavallutust.
Millistest mõtetest ja emotsioonidest kantuna inimesed teie Jazzkaare kontserdi lõppedes võiksid lahkuda?
“See piletiraha läks küll asja ette!”