Taz Modi & Prezioso - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Taz Modi & Prezioso (Suurbritannia – Eesti)

Kolmapäev 26. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Taz Modi klaver, elektroonika
Hanna-Liis Nahkur viiul
Mari-Katrina Suss viiul
Helena Altmanis vioola
Andreas Lend tšello

Kolmapäev 26. aprill 18:00

Osta pilet

Vaba Lava Kuva kaardil

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Festivalil Jazzkaar on suur rõõm esitleda Briti pianisti Taz Modi ja Eesti keelpillikvarteti Prezioso põnevat kontserti, kus Modi hüpnotiseeriv minimalistlik klaverimuusika põimub Prezioso energilise mängustiiliga, pakkudes publikule rikkaliku muusikaelamuse. Esmakordselt kõlab Taz Modi muusika keelpillikvartetiga, mille seaded on valminud spetsiaalselt mõeldes Preziosole.

Taz Modi, kes on enim tuntud Portico Quarteti ja Submotion Orchestra liikmena, aga ka tänu koostööle Matthew Halsalli ja DJ Shadow’ga, ühendab oma loomingus atmosfäärilise klaveri, rikkalikud keelpillid ja peene ambient-elektroonika, luues kordumatuid ja tundeküllaseid helimaastikke. Oma sooloalbumiga „Reclaimed Goods“ (2019) toob Modi kaasaegsesse klaverimuusikasse laia väljendusvahendite valiku, sulandades prepareeritud klaveri ühtseks tervikuks keelpillide ja elektroonilise biidiga.

Aastast 2006 tegutseva keelpillikvarteti Prezioso liikmed on Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello). Hanna-Liis, Mari-Katrina ja Helena on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning Andreas tšellist Rahvusooperis Estonia. Prezioso on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud arvukalt kontserte ning esinenud festivalidel Eestis, Soomes, Venemaal, Hollandis, Saksamaal, Türgis ja Tšehhis. Kvartett on olnud mitmete Eesti heliloojate uudisteoste esmaesitaja ning teinud koostööd paljude klassikaliste ning pop- ja jazzmuusikutega.