Theo Croker „Love Quantum“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Theo Croker „Love Quantum“ USA

Kolmapäev 24. aprill 21:00

Osta pilet

Koosseis:

Theo Croker trompet
Eric Wheeler kontrabass
Idris Frederick klahvpillid
Jeremiah Collier trummid

Kolmapäev 24. aprill 21:00

Osta pilet

JAIK

30.- / 23.-
Alates 1. aprillist 35.- / 27.-

Ameerika trompetisti ja helilooja Theo Crokeri laiv mõjub kui öine linnabriis, kus  nõtked trompetisoolod vahelduvad vokaalsete stroofidega. Klaver ja vankumatu rütmisektsioon taamal meelitavad ka kõige põhjamaisema eestlase liikuma. Kübeke elektroonikat ja hip-hopi lisab juba niigi tugevale kombinatsioonile kaasaegsust ja maitsekust. Stiilne sõit.

Theo Croker sündis 1985. aastal Floridas. Trompetit hakkas noor Croker mängima 11-aastaselt tänu vanaisale, Grammy auhinnaga pärjatud trompetistile Doc Cheathamile. Mitmekülgselt haritud muusik Croker õppis legendaarse Donald Byrdi juures USA-s ning veetis seejärel seitse aastat õppides ja töötades Hiinas. Ta orienteerub vabalt erinevates žanrites jazzist ja bluusist salsa ja hip-hopini. 

Croker loob alati huvitavat, omanäolist ja uuenduslikku muusikat. Tänaseks on ta salvestanud kaheksa albumit ja käputäie lühialbumite jagu originaalmuusikat. Tema viies stuudioalbum „Star People Nation“ oli nomineeritud 2020. aasta Grammy auhinnale parima kaasaegse instrumentaalalbumi kategoorias. 2022. aastal andis Croker välja oma seitsmenda albumi „Love Quantum“ ning Miles Davise loomingule pühendatud kontsertalbumi „Sketches of Miles“, mis salvestati koos Berliini Filharmoonikutega. Croker on teinud koostööd vokalistide Dee Dee Bridgewateri, Ari Lennoxi ja Jill Scottiga ning räppartistide J. Cole’i ja Wyclef Jeaniga.