„Tribute to Prince“ Philip Lassiter & JT Conception, Alika, Uku Suviste - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

„Tribute to Prince“ Philip Lassiter & JT Conception, Alika, Uku Suviste (USA–Eesti)

Kolmapäev 06. detsember 20:00

Osta pilet

Koosseis:

Philip Lassiter trompet, vokaal, seaded
Alika vokaal
Uku Suviste vokaal
Janno Trump bändi juht, basskitarr, seaded
Madis Muul klahvpillid
Pent Järve kitarr
Dmitri Nikolajevski trummid
Caspar Salo perkussioonid
Danel Aljo tenorsaksofon
Keio Vutt baritonsaksofon
Allan Järve trompet
Jason Hunter trompet
Johannes Kiik tromboon
Dagmar Oja taustvokaal
Rolf Roosalu taustvokaal

Kolmapäev 06. detsember 20:00

Osta pilet

Noblessneri valukoda

40.- / 35.-

Kui keegi otsib sündmust, kus kontsert ja pidu kokku sulanduksid, siis on „Tribute to Prince“ igati õige koht! Prince’i muusika lausa kutsub ennastunustavalt liigutama. Peo püstipaneku eesotsas troonib trompetist ja arranžeerija, 11 Grammy laureaat Philip Lassiter, kellele sekundeerib Aasta Jazzmuusik 2023 Janno Trump oma ansambliga JT Conception ning solistid Uku Suviste ja Alika.

Prince Rogers Nelson (1958–2016) ehk lihtsalt Prince oli Ameerika laulja, helilooja ja multiinstrumentalist, keda peetakse üheks kõige säravamaks rokkstaariks, kes eales maailma lavalaudadel esinenud. Kindlasti kuulus ta levimuusikajaloo eelarvamusvabamate muusikute hulka, kes ammutas lennult kõikvõimalikest žanritest ja käsitles kõikvõimalikke teemasid. Piire polnud. Tema seksuaalselt vabameelne laul „Darling Nikki” oli põhjuseks, miks hakati kleepima plaatidele „Parental Advisory“ hoiatusi. Samas käsitleb tema üks hinnatumaid albumeid, 1987. aastal ilmunud „Sign O´The Times” akuutseid sotsiaalseid ja poliitilisi teemasid. 1984. aasta album „Purple Rain” aga näitab Prince’i muusikalist julgust kõige paremini – ta põimib igasuguse vaevata omavahel poppi, funki, souli, rokki, bluusi ja gospelit, plaadi nimilugu on aga üks kõige ilusamaid ballaade rokkmuusika ajaloos. Kusjuures albumile läks täiesti veatu kontsertsalvestus!

Philip Lassiter (1987) on endine Prince and The New Power Generation’i trompetist, torude sektsiooni juht ja arranžeerija. Jõulujazziks tuleb Lassiter Eestisse, et ühendada jõud bassisti ja helilooja Janno Trumpi juhitud 10-liikmelise ansambliga JT Conception. Muusikute eesmärk on panna Prince’i pöörane loomingulisus uuesti plahvatama. Oma osa lisavad nimekad Eesti lauljad Uku Suviste ja Alika, esimene neist on suur Prince’i fänn, teine alles sisenemas muusiku ammendamatusse pärandisse. Kes on näinud Prince’i kontserte, võib panna ennast valmis jazzi, popi, funki ja souli suureks mürgliks, tõeliseks pilgariks, kus muusika rõõmsalt üle ääre ajab. Tere tulemast helide purpurvihma kätte!

Täname: Noblessner