fbpx

17. Jõulujazzi avab Korea parim lauljatar Youn Sun Nah!

24. november 2012

Järgmisel neljapäeval, 29. novembril avab kristallselge häälega korea lauljatar Youn Sun Nah 17. korda toimuva Jõulujazzi festivali. Tema kvartetikaaslaste seas on ka rootsi legendaarne kitarrist Ulf Wakenius, kes koos maailmakuulsa taani bassisti Nils Henning Örsted Pederseniga andis põhjuse Jõulujazzi sünniks aastal 1996. Youn Sun Nah neljaoktaviline hääl on õrn, kristallpuhas ja väljendab lugematul hulgal emotsioonide varjundeid vaikusest ja sosinatest käreda rockihääleni. Nokia Kontserdimaja kontserdi kavas on valdavalt kahe viimase albumi lood, kus on kõrvuti selliseid autorid nagu Tom Waits, Richard Rodgers, Sergio Mendez, Egberto Gismonti, Metallica, Jaques Brel, Nat King Cole ja Youn Sun Nah oma laulud.

10. – 27. novembrini annab Youn Sun Nah kontserte Prantsusmaal, Itaalias ja Šveitsis. 29. novembril esineb lauljatar oma kvartetiga Tallinnas, millele järgnevad kontserdid Riias ja Helsingis, aasta lõpul rõõmustab ta kodupublikut Lõuna-Koreas. Kitarrist Ulf Wakeniuse näol on ta leidnud väga tundliku partneri, nende duokoosseis on täiuslikkusele lähedal ning annab laval mõlemile vabaduse oma kordumatud ideed kohe realiseerida. Kvartetikoosseisu kuulub ka üks prantsuse tippakordioniste Vincent Peirani, kes on pälvinud arvukalt preemiaid nii akordionistina kui ka oma ansamblitega – tema akordion lisab kavale prantslaslikku hõngu. Bassil kuuleme arvukalt preemiaid pälvinud Simon Tailleu’d, kes on samuti sagedane partner prantsuse jazzitippudele.

Ülikoolis prantsuse keelt ja kirjandust õppinud Youn Sun Nah’d hakkas huvitama ka prantsuse muusika ja nii otsustas ta 1995. aastal siirduda Pariisi, kus õppis jazzlaulu ja šansooni. Sümfooniaorkestri dirigendi ja muusikalilauljatari tütrena puutus ta maast madalast kokku erineva muusikaga, sestap pole ka imeks panna, et Youn Suni repertuaaris on kõrvuti nii jazz, šansoon, seaded rock- ja popmuusikast ning korea rahvamuusikast. Alates 90-ndate aastate lõpust on lauljatarilt ilmunud seitse heliplaati, millest kaks viimast firma ACT’i väljaandel ilmunud CD-d „Voyage“ ja „Same Girl“ äratasid rahvusvaheliselt suurt tähelepanu. Lauljatar on valitud parimaks jazzartistiks Prantsusmaal, Saksamaal, Hollandis ja Koreas. Oma kodumaal on ta salvestanud ka popalbumi.

Festival Jõulujazz 2012 pakub 29. novembrist 12. detsembrini tipptasemel kontserte kirikutes, klubides ja kontserdisaalides. Festivalil esinevad kõrvuti Eesti muusikutega USA, Korea, Tšiili, Prantsusmaa, Saksamaa, Rootsi ja Soome muusikud. Jõulujazzi peaesinejad on USA parim meesvokalist, Grammydega pärjatud Kurt Elling koos Estonian Dream Big Bandiga, särava Korea lauljatari Youn Sun Nah kvartett ning maailmalavadel esinev Saksamaa vokaalansambel Slixs. Tähelepanu köidavad Jõulujazzil Euroopa tipp-pianistid Jacob Karzloni 3 ja Tigran Hamasyan. Festivalil esinevad ka Francisco Liberona (Tšiili), Melody Makers (Prantsusmaa), Raoul Björkenheim Quartet (Soome), Anders Jormin koos Karin Nelsoni ja Jonas Simonsoniga (Rootsi), Jens „Chappe“ Jensen koos EMTA ja Otsakooli topeltbigbändiga, Tõnu Raadik, Raadio Laululapsed koos Tõnis Mägiga, Greip, Argo Vals, Rebecca Kontus, Lembit Saarsalu jt.

17. rahvusvahelist festivali Jõulujazz 2012 toetavad Jazzkaare kuldsponsor Elion, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja ametlik majutuspartner My City Hotel. Aastasponsorid on Aktaprint, Info-Auto, Tallink ja ametlik lennupartner Estonian Air. Jõulujazzi toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapitali, Tallinna Kultuuriväärtuste amet, ERR, USA ja Rootsi Saatkond, Prantsuse Instituut jt.

Piletid on müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades ja internetis www.piletilevi.ee. Nokia Kontserdimajas toimuvate kontsertide piletid on müügil ka TicketPro müügipunktides ja internetis www.ticketpro.ee. Elioni klientidele piletid 20% soodsamad. Lisainfo soodustuse kohta www.elion.ee.

Täpsem info aadressil www.jazzkaar.ee ning Jazzkaare infotelefonil 666 0030.