fbpx

Aasta muusik 2011 on Siim Aimla!

03. jaanuar 2012

Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid aasta muusikuks 2011 interpreedi, dirigendi ja helilooja Siim Aimla. Pidulik aasta muusiku kontsert toimub raadiomaja I stuudios pühapäeval, 8. jaanuaril kell 16. Kontserdist teevad otseülekande Klassikaraadio ja Vikerraadio, seda saab jälgida ka veebikaamera vahendusel ERRi koduleheküljel. 

Siim Aimla (1974) on hinnatud saksofonist, arranžeerija, nõutud bigbändijuht ja pedagoog. Nii siin- kui sealpool Maarjamaa piire õppinud Aimla on lisaks enda ansamblitele (FinEst, Siim Aimla Sound System, Maailma Väikseim Bigband jt) juhatanud Estonian Dream Big Bandi, Eesti Piirivalve bigbändi ja Otsa-kooli bigbändi. 2010 aastal võitis Siim Aimla Elioni Jazziauhinna.

Siim Aimla teeb pidevalt koostööd nii väljapaistvate Eesti muusikutega (Hedvig Hanson, Virgo Sillamaa, Ain Agan, Ara Yaralyan, Helin-Mari Arder, Liisi Koikson jt) kui ka välismaiste artistidega (Randy Brecker, Tuomas Timonen, Joan Foulkner jt). Tal on ilmunud kaks autoriplaati: “Finest Groove” ning “Mu süda, ärka üles”. Samuti teeb ta Klassikaraadios igapühapäevast muusikasaadet “Džässikliinik”. Siim Aimla on muusikaelu organisaator ja eestvedaja, uute ettevõtmiste alustaja ning džässimuusikaõpetuse üks olulisemaid edasiarendajaid Eestis. Siim Aimla oli rokikoori liigijuht 2011 aasta suvel toimunud noorte laulu- ja tantsupeol “Maa ja ilm”, tema käe all laulsid ja mängisid tuhanded noored muusikud ja lauljad üle kogu vabariigi. Tänavu kuulutakse aasta muusiku tiitel välja juba 30. korda. Möödunud aastatel on tiitli pälvinud teiste hulgas Ivo Linna (2009), Tiia-Ester Loitme (2008), Aarne Saluveer (2007), Kalle Randalu (1982), Alo Mattiisen (1988), Valter Ojakäär (1993), Erkki-Sven Tüür (1996), Tõnis Mägi (1997), Tõnu Kaljuste (1998), Rein Rannap (2002) jt. Mullu sai aunimetuse helilooja Urmas Sisask. 

Aasta muusiku tiitli pälvib muusik, kelle loomingulised saavutused on edendanud Eesti muusikakultuuri ja kes on teinud koostööd Eesti Rahvusringhäälinguga.