fbpx

Algab kandideerimine 2017. aasta jazziauhindadele

20. veebruar 2017

Ootame kõigi jazzisõprade panust kandidaatide leidmisel, millele järgneb maineka žürii otsustusvoor. Kandidaate saab esitada neljale auhinnale: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind, Jazziedendaja Auhind ja Aasta Jazzansambel. Esindatud kandidaate ootame hiljemalt 27. veebruariks siia lingile.

 

Danske Banki ettevõtete panganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul vajavad tunnustust nii professionaalid, noored talendid kui ka valdkonna edendajad. „Jazzis, nagu ka ettevõtluses, on ühtviisi oluline pilku hoida nii kogenud kui noortel tegijatel. Õppida on neilt kõigilt. Oma ala silmapaistvaimad jälgivad nii trende kui traditsioone,» lisas Vanajuur.

 

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid jazzmuusikuid. Hinnatakse Eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012), Taavo Remmel (2013), Meelis Vind (2014), Kadri Voorand (2015) ja Maria Faust (2016).

 

Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna tunnustamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinnale saavad kandideerida kuni 26-aastased andekad muusikud, kes on saavutanud häid loomingulisi tulemusi ja on eakaaslastest tegusemad ja silmapaistvamad. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011), Kaspar Kalluste (2012), Holger Marjamaa (2013), Kirke Karja (2014), Aleksander Paal (2015) ja Heikko Remmel (2016).

 

Üheksandat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Narvas Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann, 2013. aastal Valter Ojakäär oma panuse eest Eesti jazzi, 2014. aastal Guido Kangur ja Pille Lukin regulaarse kontserttegevuse ja festivali Sõru Jazz korraldamise eest, 2015. aastal kitarrist Tiit Paulus panuse eest jazzmuusika õpetamisse ja 2016. aastal Philly Joe’s jazziklubi, mis on saanuks jazzmuusikute ja jazzisõprade meeliskohtumispaigaks.

 

Teist korda antakse välja Aasta Jazzansambli tiitel, innustamaks kollektiivide omaloomingut ja kontserttegevust. Kandideerida saab loominguliselt aktiivne kollektiiv, mille koosseis on vähemalt duo ja mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat. Ansamblil peab olema ilmunud üks album. 2016. aastal võitis esimese Aasta Jazzansambli tiitli Estonian Voices.

 

Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. Jazzauhindade kandidaate saab esitada kuni 27.02.2017. Kandidaate võivad esitada kõik ja seda saab teha siin: https://goo.gl/qOvQho. Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitab püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, Dianne Reevesi kontserti aitab Eestisse tuua Viru Keskus ja festivalile aitab kaasa Kodupaber. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn, Poola Suursaatkond ja Poola Kultuuriinstituut, Iisraeli Suursaatkond, Austria Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Baden-Württembergi liidumaa teadus- ja kunstiministeerium, Prantsuse Instituut, Taani Kultuuriinstituut.