fbpx

ALGAB KANDIDEERIMINE JAZZIAUHINDADELE

26. märts 2012

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja Jazzkaare koostöös antakse kuuendat korda välja Elioni Jazziauhind, samuti Noore Jazzitalendi preemia ja neljandat korda ka Jazziedendaja auhind. Esimest korda saab Elioni Jazziauhinna hääletamisel osaleda ka publik.

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu skulptuuri, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. Elioni juhatuse esimees Arti Ots ütles, et “Jazzkaar” on üks oodatumaid koduseid muusikafestivale mitte ainult jazzirahva, vaid ka uut elamust otsiva laiema publiku seas. „Vaatamata soliidsele eale on iga „Jazzkaare” festival oma nägu ning sisaldab uudseid jooni. Peame juba kuuendat aastaks oluliseks Eesti jazzi arengut innustada ja oma klientidele, töötajatele ja koostööpartneritele elamusi pakkuda,” lisas Ots.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2009-2011) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega.

Elioni Jazziauhinna on pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010) ja Kristjan Randalu (2011).

auhind2

Elioni Jazziauhinna kõrval annavad Elion, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset ja panustanud ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, PR-konsultatsiooni koos fotosessiooniga Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul.

Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010) ja Joel-Rasmus Remmel (2011).

Neljandat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhind. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin ja 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt.

Elioni Jazziauhinna nominentide hulgast saab oma lemmiku valida ka publik. Hääletada saab esitatud nominentide vahel perioodil 9.-18. aprill. Publiku hääled lähevad arvesse www.jazzkaar.ee ja www.elion.ee kodulehtedel toimuva hääletussüsteemi abil ning „rahva hääl” annab 50% ja žürii hääl 50% tulemustest. 2012. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik Rudresh Mahanthappa (USA) kontserdil Merepaviljonil neljapäeval, 26. aprillil kell 18.00. Kontserdi esimeses pooles astub üles ka 2011. aasta Noore Jazzitalendi tunnustuse pälvinud pianist Joel-Rasmus Remmel oma trioga.

Jazzauhindade kandidaate saab esitada 30. märtsini aadressil krista@jazzkaar.ee. Kandidaate võivad esitada kõik. Lisainfo: Krista Tramberg, 6660030, krista@jazzkaar.ee.