fbpx

Algab kandideerimine Jazziauhindadele

04. märts 2010

Neljandat korda antakse välja Elioni Jazziauhind, samuti Noore Jazzitalendi preemia ja teiskordselt ka Jazziedendaja auhind.

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja Jazzkaare koostöös antakse neljandat korda välja Elioni Jazziauhind, samuti Noore Jazzitalendi preemia ja teiskordselt ka Jazziedendaja auhind.

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku 50 000 kroonist stipendiumi, Tiiu Kirsipuu skulptuuri, ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. „Jazzmuusika on pidevalt kõige uue ja huvitava otsingul, seda muusikat iseloomustab eksperimentaalsus ja julgus. Peame neid samu väärtusi ka Elionis oluliseks, mistõttu on meie jaoks igati loogiline, et innustame ka Eesti jazzi arengut,“ ütles Elioni juhatuse esimees Valdur Laid.

Elioni Jazzauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2007-2009) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega.
Elioni Jazziauhinna on pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008) ja Siim Aimla (2009).

Elioni Jazziauhinna kõrval annavad Elion, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset ja panustanud ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt. Auhinna võitja pälvib meene Elionilt, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, PR-konsultatsiooni koos fotosessiooniga Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul.
Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008) ja Sofia Rubina (2009).

Teistkordselt antakse välja ka Jazziedendaja auhind. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib meene Elionilt ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul.
Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan.

2010. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik Dianne Reeves’i (USA) kontserdil Vene Kultuurikeskuses kolmapäeval, 28. aprillil kell 21.00.

Jazzauhindade kandidaate saab esitada 20. märtsini aadressil krista@jazzkaar.ee. Kandidaate võivad esitada kõik. Selleks on vaja kandidaadi CV-d ja vabas vormis kirjeldust tema 3 viimase aasta tegevustest (2007-2009).