fbpx

ALGAB KANDIDEERIMINE JAZZIAUHINDADELE

23. märts 2011

Jazzauhindade kandidaate saab esitada 30. märtsini aadressil krista@jazzkaar.ee. Kandidaate võivad esitada kõik!

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja Jazzkaare koostöös antakse viiendat korda välja Elioni Jazziauhind, samuti Noore Jazzitalendi preemia ja kolmandat korda ka Jazziedendaja auhind.

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu skulptuuri, 3200 euro suurust (50 000 krooni) stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. Elioni juhatuse esimees Valdur Laid ütles, et “Jazzkaar” on üks oodatumaid koduseid muusikafestivale mitte ainult jazzirahva, vaid ka uut elamust otsiva laiema publiku seas. „Vaatamata soliidsele eale on iga „Jazzkaare“ festival oma nägu ning sisaldab uudseid jooni. Peame juba viiendat aastaks oluliseks Eesti jazzi arengut innustada ja oma klientidele, töötajatele ja koostööpartneritele elamusi pakkuda,“ lisas Laid.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2008-2010) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega.
Elioni Jazziauhinna on pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009) ja Raivo Tafenau (2010).

Elioni Jazziauhinna kõrval annavad Elion, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset ja panustanud ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, PR-konsultatsiooni koos fotosessiooniga Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul.
Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009) ja Peedu Kass (2010).

Kolmandat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhind. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan ja 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin.

2011. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik David Liebman’i (USA) kontserdil Vene Kultuurikeskuses teisipäeval, 26. aprillil kell 19.00.

Jazzauhindade kandidaate saab esitada 30. märtsini aadressil krista@jazzkaar.ee. Kandidaate võivad esitada kõik.

Lisainfo: Krista Tramberg, 6660030, krista@jazzkaar.ee