fbpx

Algab kandideerimine jazziauhindadele

28. veebruar 2013

Jazzkaar koostöös kuldsponsori Danske Bankiga jagab seitsmendat korda jazziauhindu. Ootame kõigi Jazzkaare sõprade panust kandidaatide leidmisel, millele järgneb maineka žürii otsustusvoor. Kandidaate ootame kolmele auhinnale: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind ja Jazziedendaja Auhind. Kandidaate ootame hiljemalt 15. märtsiks.

Danske Banki ettevõtete panganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul vajavad jazzis, nagu kõikjal mujal elus tunnustust nii professionaalid, noored talendid kui ka head edendajad.

 

„Soovin siiralt tänada Jazzkaare tiimi, kes on andnud meile võimaluse saada osa sellest tänuväärsest projektist. Ning mõistagi soovin tänada kõiki jazziga seotud muusikuid, kes oma muusikaga muudavad ka kõige sombusema päeva nauditavaks,“ lisas Vanajuur.

 

Danske Jazziauhind kätkeb endas lisaks sellega kaasnevale tunnustusele ka maineka Eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiese, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2010-2012) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011) ja Villu Veski (2012). 

 

Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset ja panustanud ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese, salvestusvõimaluse Eesti Raadios ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011) ja Kaspar Kalluste (2012).

 

Viiendat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt ja 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann. 

 

Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 2013. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 26. aprillil kell 19 Charles Lloyd New Quartet kontserdil Nokia kontserdimajas. Jazzauhindade kandidaate saab esitada 15. märtsini (link kandideerimise juurde). Kandidaate võivad esitada kõik. Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo. Ametlik majutuspartner on My City Hotel ning aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint.