fbpx

Algab kandideerimine jazziauhindadele

23. veebruar 2016

Jazziauhinnad tähistavad ümmargust 10. sünnipäeva! Ootame kõigi jazzisõprade panust kandidaatide leidmisel, millele järgneb maineka žürii otsustusvoor. Kandidaate saab esitada neljale auhinnale: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind, Jazziedendaja Auhind ja esmakordselt valime Aasta Jazzansambli. Kandidaate ootame hiljemalt 3. märtsiks.

 

Danske Banki ettevõtete panganduse direktoril Tõnu Vanajuurel on suur rõõm tõdeda, et jazziauhindade väljaandmise 10 aasta jooksul on olulist tunnustust pälvinud nii professionaalid, noored talendid kui ka valdkonna edendajad. “Jazziauhindade väljaandmine on olnud inspireeriv – meie väikeses riigis on erakordselt palju töökaid ja andekaid, avatud meelega talente, kelle looming paneb kuulaja silmad särama ja nad väärivad suurt tunnustust,” lisas Vanajuur.

 

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid jazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012), Taavo Remmel (2013), Meelis Vind (2014) ja Kadri Voorand (2015).

 

Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna tunnustamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinnale saavad kandideerida kuni 26-aastased andekad muusikud, kes on saavutanud häid loomingulisi tulemusi ja on eakaaslastest tegusemad ja silmapaistvamad. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011), Kaspar Kalluste (2012), Holger Marjamaa (2013), Kirke Karja (2014) ja Aleksander Paal (2015).

 

Kaheksandat korda antakse välja ka Jazziedendaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Narvas Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann, 2013. aastal Valter Ojakäär oma panuse eest Eesti jazzi, 2014. aastal Guido Kangur ja Pille Lukin regulaarse kontserttegevuse ja festivali Sõru Jazz korraldamise eest, 2015. aastal kitarrist Tiit Paulus panuse eest jazzmuusika õpetamisse.

 

Esmakordselt antakse välja Aasta Jazzansambli tiitel innustamaks kollektiivide omaloomingut ja kontserttegevust. Kandideerida saab loominguliselt aktiivne kollektiiv, mille koosseis on vähemalt duo ja mis on edukalt tegutsenud vähemalt kolm aastat. Ansamblil peab olema ilmunud üks album.

 

Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 2016. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 27. aprillil kell 21 Chris Potter Quartet feat David Virelles, Joe Martin & Marcus Gilmore (USA) kontserdil Vabal Laval. Jazzauhindade kandidaate saab esitada kuni 3.03.2016. Kandidaate võivad esitada kõik ja seda saab teha siin .

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallinna Sadam, Tallink, Aktaprint. Festivalikeskust aitab püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, festivalile aitavad kaasa Jazz Pesulad, Kodupaber, Viru Keskus ja MyFitness. Festivali toetavad Tallinna linn, Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond ja Ungari Instituut.

 

Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee.