fbpx

Algab kandideerimine jazziauhindadele!

26. veebruar 2014

Jazzkaar jagab kaheksandat korda jazziauhindu. Koostöös kuldsponsori Danske Bankiga ootame kõigi Jazzkaare sõprade panust kandidaatide leidmisel, millele järgneb ekspertidest koosneva žürii otsustusvoor. Kandidaate ootame kolmele auhinnale: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind ja Jazziedendaja Auhind. Kandidaate saab esitada 5. märtsini (k.a).

Danske Banki ettevõtete panganduse direktori Tõnu Vanajuure sõnul hindab Danske Bank kõrgelt kõiki oma ala eksperte: “Olgu äris või jazzmuusikas, edu ja saavutused on sütitav jõud uuele inspiratsioonile. Jazzkaare kuldsponsorina on Danske Bankil hea meel ka Eesti jazzitalente oma saavutustes vääriliselt tunnustada.”

 

Danske Jazziauhind kätkeb endas lisaks sellega kaasnevale tunnustusele ka maineka Eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiest, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2011-2013) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012) ja Taavo Remmel (2013).

 

Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kelle saavutused on eakaaslastest tähelepanuväärsemad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese, salvestusvõimaluse Eesti Raadios ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011), Kaspar Kalluste (2012) ja Holger Marjamaa (2013).

 

Jazziedendaja auhinda antakse välja kuuendat korda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann ja 2013. aastal oma eesti kerge muusika ajaloo jäädvustamise  ja saadete eest Valter Ojakäär. 

 

Palume kandidaadid esitada vajutades siia lingile ning kõigi panustajate vahel loosime kutse kahele Jazziauhindade üleandmisele ning sellele järgnevale kontserdile. 2014. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 23. aprillil kell 21 Fatoumata Diawara kontserdil Merepaviljonis. Jazzauhindade kandidaate saab esitada 5. märtsini. Kandidaate võivad esitada kõik. Lisainfo: Merli Antsmaa, merli@jazzkaar.ee.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, peasponsorid Eesti Päevaleht, ERGO ja Kafo. Ametlik majutuspartner on My City Hotel ning aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. 

 

Link: kandidaatide esitamise juurde https://docs.google.com/forms/d/1Wz8C9dVLHUWjwuDVCm4bHfK4Mt930M2XRyGZ7MZaZe0/viewform