fbpx

Algab seitsmes Koolijazz = Jazzikool

05. jaanuar 2011

5. – 7. jaanuaril toimub noortele pop-jazzmuusika huvilistele laager-festival „Koolijazz=Jazzikool”. Toimuvad õpi- ja jututoad osalistele ja avalikud kontserdid Pärimusmuusika aidas.

5. – 7. jaanuaril toimub noortele pop-jazzmuusika huvilistele laager-festival „Koolijazz=Jazzikool”. Toimuvad õpi- ja jututoad osalistele ja avalikud kontserdid Pärimusmuusika aidas. Laagri töös osaleb ligi kaheksakümmend noort üle-Eesti. Kõige rohkem osalejaid, 24, tuleb Pärnust. Tulijaid on Tartust, Kuressaarest, Alatskivilt, Põltsamaalt, Haapsalust, Tallinnast ja Viljandist jm.

Laagrilistest moodustatakse instrumendipõhised ansamblid, kes astuvad avalikuse ette 7. jaanuaril kell 16 Pärimusmuusika aidas toimuval lõppkontserdil „Jazzikool” koos õpetajatega: Liina Saar, Arno Tamm (vokaal), Henno Kelp (bass), Andre Maaker, Jalmar Vabarna ja Jaan Jaago (kitarr), Kirke Karja (klahvpillid), Reigo Ahven (löökpillid), Villu Veski ja Teet Raik (bigband).

Laagri workshope viivad läbi Luber Jimenez Junco (Kuuba, löökpillid), Raivo Tafenau, Jaak Sooäär ja Andres Noormets (raadioteater). Avaloengu peab Anzori Barkalaja.

Kui laagri õppeprogrammi pääses vaid eelregistreerimise alusel, siis kontsertidele on oodatud kõik huvilised. Avakontserdil „Koolijazz”, 5. jaanuaril kell 19, esinevad kaasatoodud kavadega muusikakoolide erinevad koosseisud. Neljapäeval, 6. jaanuaril on festivali lava külaliste päralt. Lauri Saatpalu, Peeter Rebane ja Raivo Tafenau esitavad kava eesti 60-70-ndate aastate popmuusikast ja neile ainuomasel moel.

„Koolijazz=Jazzikool” toimub Viljandis seitsmendat korda. Laager – festivali korraldab Muusika Viljandi Büroo/MTÜ Viljandi Vanamuusika Festival koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia ja Viljandi Muusikakooliga.

Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Viljandi Linnavalitsus, Viljandimaa Omavalitsuste Liit.

Avalikud kontserdid Pärimusmuusika aidas
Kolmapäev, 5. jaanuar kell 19
„Koolijazz” – muusikakoolide bändid

Neljapäev, 6. jaanuar kell 19
„Sa oled hea…”
Lauri Saatpalu, Raivo Tafenau, Peeter Rebane

Reede, 7. jaanuar kell 16
Lõppkontsert „Jazzikool”
Festivali ansamblid ja juhendajad

Kontakt:
Trallmann (korralduspäälik) 5665 9257
Tanel Kadalipp (õppepäälik) 555 990 32