fbpx

Algab Viljandi kitarrifestival 2011

12. september 2011

13.–18. septembrini 2011 toimub Viljandis neljas improvisatsioonilise kitarri festival. Viljandi kitarrifestivali eesmärgiks on edendada improvisatsioonilist ja stiiliülest kitarrimängu.

Rahvusvahelise Viljandi kitarrifestivali peaesinejaks on sel aastal sootuks kodumaised tippkitarristid. Koostöös Tallinna Filharmooniaga jõuab publiku ette galakontsert „Eesti kitarrilegendid“. Tallinna Kammerorkestri saatel astuvad 17. septembril Viljandi Pärimusmuusika Aida ja 18. septembril Vene Kultuurikeskuse lavale Paul Daniel, Robert Jürjendal, Andre Maaker, Jaanus Nõgisto, Oleg Pissarenko, Riho Sibul, Mart Soo, Jaak Sooäär, Ain Varts ja Ain Agan.

Viljandi kitarrifestival on sel aastal laienenud teistessegi linnadesse ning festivalil esinevad paljud oma ala kodu- ja välismaised tipud. Nõnda jõuab nii Viljandisse kui ka tänavusse Euroopa kultuuripealinna Tallinna helimüüre lammutav ja gootilik Stian Westerhus (NOR). Viljandis ja Narvas astub üles alati väljapeetud ja meisterlik John Stowell (USA) koostöös Lembit Saarsalu Trioga. Üks Soome jazzi esikitarriste Risto Toppola viib Viljandis läbi rea õpitubasid ning annab oma trioga kontserdi. Veel musitseerib ansambel Drum Prana koos Weekend Guitar Trioga ning soolokavaga esineb Nevil Blumberg. Kuna kitarrifestival tutvustab igal aastal erinevaid kitarri sugulaspille, siis tuleb Viljandisse ka innovaatilisi kitarrilahendusi leiutav Paolo Angeli (ITA).

MTÜ Viljandi kitarrifestival annab välja iga-aastast Tiit Pauluse nimelist koore kitarrimängija preemiat, mis aitab ühel väljapaistval Eesti noorel muusikul ennast kitarriõpingute alal täiendada. Eelmisel aastal osutus selleks Laur Joamets ning tema trio kontsert avab sel aastal Viljandi kitarrifestivali.

Korraldajad soovivad festivali raames koondada kitarritudengeid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Rootsist meistrikursustele. Toimuvad jamsessioonid, õpitubade ülesastumised, kus esinevad tudengiprojektid ja efektne festivali kitarriorkester.

Viljandi kitarrifestivali Kitarrimeistrite päeval on võimalik kohtuda ka Eesti parimate pillimeistritega, imetleda ja proovida nende pille ning tutvuda erinevate improvisatsiooni- ja kitarrimängu õppematerjalidega.

Viljandi kitarrifestivali esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, peamised koostööpartnerid on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, Tallinna Filharmoonia, Eesti Kultuurkapital ja Viljandi Linnavalitsus.

Kitarrifestivali kontserdid leiavad aset Viljandi Pärimusmuusika Aidas, Viljandi Muusikakooli Orkestrimajas, Viljandi Jaani kirikus, Viljandi Nukuteatris, Narva Geneva Keskuses ning Tallinnas Hobuveskis ja Vene Kultuurikeskuses.

Frederic Chopin on öelnud: “Nothing is more beautiful than the sound of a guitar… except perhaps two guitars.” – „Ei ole midagi kaunimat kui kitarri kõla… välja arvatud ehk kahe kitarri kõla.“

Lisainfo:

Ain Agan
Festivali kunstiline juht
50 79 909
ain.agan@viljandiguitar.ee

Maian Kärmas
Pressipealik
52 59 428
maian.karmas@viljandiguitar.ee

http://www.viljandiguitar.ee/
http://www.myspace.com/viljandikitarrifestival