fbpx

Algas 11. jazziauhindade avalik hääletus

22. märts 2017

Tänasest saab anda oma hääle 2017 jazziauhindade valimiseks. Hääletus kestab 29. märtsini, hääle andnute vahel loositakse välja Meshell Ndegeocello kontserdi piletid kahele. Jazziauhindu antakse välja 11. korda, neljas kategoorias: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind, Jazziedendaja Auhind ja Aasta Jazzansambel.

 

Jazziauhindadel hääletamiseks mine Eesti Päevalehe lehele. Publiku hääl on võrdne maineka žürii häälega. Auhinnad antakse üle kolmapäeval, 26. aprillil Steve Gadd Band kontserdi eel Vabal Laval.

 

Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse Eesti kodanikke ja residente, kes on kolme viimase aasta jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega.
Danske Jazziauhind 2017 kandidaadid on:
Ain Agan – kitarrist, helilooja, õppejõud, Viljandi kitarrifestivali korraldaja
Mart Soo – helilooja, kitarrist, pedagoog, kontserdisarja ImproTest korraldaja
Mihkel Mälgand – kontrabassimängija ja basskitarrist
Robert Jürjendal – kitarrist, helilooja, pedagoog
Tõnu Naissoo – helilooja, jazzpianist-klahvpillimängija, pedagoog

 

Eesti olulisima jazziauhinna on varem pälvinud Maria Faust (saksofon), Kadri Voorand (vokaal), Meelis Vind (klarnet), Taavo Remmel (kontrabass), Villu Veski (saksofon), Kristjan Randalu (klaver), Raivo Tafenau (saksofon), Siim Aimla (saksofon), Tanel Ruben (trummid) ning Jaak Sooäär (kitarr). Danske Jazziauhinna võitja auhinnaks saab Tiiu Kirsipuu taiese, 3500 eurot ning kontsertsalvestuse võimaluse ETV-lt.

 

Noor Jazzitalent 2017 kandidaadid on:
Hans Kurvits (sünd. 1991) – trummar
Janno Trump (sünd. 1990) – basskitarrist, helilooja ja arranžeerija
Lauri Kadalipp (sünd. 1995) – saksofonist ja muusikaentusiast
Marie Vaigla (sünd. 1995) – laulja
Pille-Rite Rei (sünd. 1992) – laulja ja saksofonimängija.

 

Noore Jazzitalendi auhinna on varem pälvinud Heikko Remmel (kontrabass), Aleksander Paal (saksofon), Kirke Karja (klaver), Holger Marjamaa (klaver), Kaspar Kalluste (trummid), Joel-Rasmus Remmel (klaver), Peedu Kass (kontrabass), Sofia Rubina (vokaal), Kadri Voorand (vokaal), Erki Pärnoja (kitarr). Noor Jazzitalent saab auhinnaks Tiiu Kirsipuu taiese, võimaluse esineda Jazzkaare korraldatud kontserdil, fotosessiooni Kaupo Kikkasega ning Music Estonia mentorlussessiooni.

 

Jazziedendaja 2017 kandidaadid on:

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakond – kaasaegse jazzi ja improvisatsiooni keskkonnas pakuvad edumeelset haridust kitarrist Jaak Sooäär, löökpillimängija Tanel Ruben, saksofonist ja helilooja Raul Sööt, pianist Kristjan Randalu, bassist Taavo Remmel, vokalist Kadri Voorand ning trompetist ja arranžeerija Teet Raik.

Fotograaf Rene Jakobson – oodatud külaline igal jazzi- ja klassikalise muusika kontserdil, suure kultuuriloolise väärtusega jazzmuusikute fotovarumu koostaja.
Muhu Tulevikumuusika Festival Juu Jääb – Villu Veski poolt veetud muusikasündmus, mis on muusikahuvilisi saarele meelitanud juba 20 aastat
Oleg Pissarenko – helilooja, kitarrist, Tartu jazzklubi ja festivali IDeeJazz loominguline juht
Saaremaa rütmi – ja improvisatsioonilaager – noorte andekate muusikute õppelaager, mille juhtideks on Maria Faust ja Matis Männa.

 

Aasta Jazziedendaja saab auhinnaks Tiiu Kirsipuu taiese, vabapääsme Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kontsertidele aasta jooksul ning JURA espressomasin festivali peatoetajalt KAFOlt. Aasta Jazziedendaja tiitli on varem pälvinud jazziklubi Philly Joe’s; Tiit Paulus; Guido Kangur ja Pille Lukin; Valter Ojakäär; Aivar Trallmann; Toivo Unt; Boris Paršin ning Ain Agan.

 

Aasta Jazzansambel 2017 kandidaadid on:
Joel Remmel Trio – Joel Remmel klaveril, tema vend Heikko Remmel kontrabassil ning Aleksandra Kremenetski löökpillidel on salvestanud kaks albumit põhjamaiselt poeetilise omaloominguga.
Kadri Voorand Quartet – Noore Jazzitalendi ning Danske Jazziauhinna pälvinud lauljatar ja helilooja Kadri Voorand on endaga koos musitseerima kutsunud Marek Taltsi kitarril, Taavo Remmeli bassil ning Ahto Abneri trummidel.
Kirke Karja Quartet – 2014. aastal Noore Jazzitalendi auhinna pälvinud pianist Kirke Karja salvestas debüütalbumi Turbulence koos kitarrist Kalle Pilli, bassist Martin-Eero Kõressaare ja trummal Karl-Juhan Laanesaarega.
Peedu Kass Momentum – seni põhiliselt välismaal kontserte andnud trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja bassist Peedu Kass, rahvusvahelise haardega pianist Kristjan Randalu ja nõutud trummar Toomas Rull.
Trump Conception – jazzi, funki, jazzroki ja maailmamuusika piirimail mängiva 10-liikmelise gruuviorkestri liider ja lugude autor on bassist Janno Trump.

 

Aasta Jazzansambli tiitlit hakati välja andma 2016. aastal, mil selle pälvis Estonian Voices. Aasta Jazzansambel saab auhinnaks Tiiu Kirsipuu taiese ning 1000 eurot.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Festivali peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht, aastasponsorid My City Hotel, United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitab püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja kohvikupartner on Reval Café, Dianne Reevesi kontserti aitab Eestisse tuua Viru Keskus ja festivalile aitab kaasa Kodupaber. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn, Poola Suursaatkond ja Poola Kultuuriinstituut, Iisraeli Suursaatkond, Austria Suursaatkond, Hispaania Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Baden-Württembergi liidumaa teadus- ja kunstiministeerium, Prantsuse Instituut, Taani Kultuuriinstituut.