fbpx

Amadou & Mariam uus album Folila!

02. aprill 2012
Amadou & Mariam’i uus album Folila (Warner Music) homsest 3. aprillist Eestis müügilettidel

Esitluskontsert 20. aprillil Jazzkaare avapeol uhiuues Merepaviljonis.

Mali maailmamuusika staaride Amadou & Mariami uus plaadialbum „Folila” (Warner Music) jõuab Euroopas müügilettile juba täna ning Jazzkaare kuulajad saavad 20. aprillil ühena esimestest kuulda nii uue albumi materjali kui ka varasemaid menulugusid. 9-liikmeline ansambel annab ekslusiivse kontserdi Tallinnas, uhiuues Merepaviljonis Jazzkaare avapeol.

„Folila” on Amadou & Mariami seitsmes stuudioansambel, eelmine album „Welcome to Mali” ilmus 2009. aastal ja pälvis Grammy nominatsiooni. 2005. aastal ilmunud Manu Chao produtseeritud „Dimanche a Bamako” pälvis prantsuse maineka plaadiauhinna Victoire de la Musique, kaks BBC maailmamuusika auhinda; müüginumbritega üle 300 000 eksemplari pälvis see ka plaatinaplaadi staatuse.

„Folila” salvestamise idee tekkis pimedal abielupaaril paar aastat tagasi. Album pidi esiti koosnema kahest plaadist – üks, mis salvestati koos Aafrika muusikutega ja teine, mis salvestati New Yorgis koos USA muusikutega. Kuulanud materjali üle leidis Amadou, et on ka kolmas võimalus ühendada loomulikul moel kahe salvestuse materjal. See on ehe näide sellest, kuidas traditsionaalne ja modernne väljenduslaad võivad paralleelteidpidi viia sama eesmärgini. Albumil on mitmeid külalisi ansamblitest, kellega Amadou & Mariam on varem koos tuuritanud nagu Jake rockansamblist Scissor Sisters, Ebone Bones kollektiivist Africa Express, Bertrand Cantat ja Santigold ansamblist Noir Desir jne. Plaat on tantsuline ja kõlapildilt mitmekesine. Eriti jäävad siit meelde lood nagu „Ce’st Pas Facile Pour Les Aigles”, „Metemeya”, „Wily Kataso”. Aafrika bluus, nagu kaasade stiili nimetatakse, on siingi kohal, aga võib ära tunda ka kantri ja folgi harmooniaid, rapi rütmi. Laulud kõlavad prantsuse ja bambara keeles. „Folila” tähendab muusikute emakeeles muusikat ja „folila” ongi tähtsaim asi paari elus. Vahetu ja emotsionaalne musitseerimine on neile edu toonud nii jalgpalli maailmameistrivõistluste avatseremooniatel, Nobeli preemiate kätteandmisel kui suurte festivalidel pealavadel nagu Glastobury, North Sea Jazz Festival jpt. Nüüd on kord Jazzkaare käes. Amadou ja Mariam, pimedad artistid, toovad oma muusikaga valguse ja rõõmu inimeste südameisse.

Kontsert toimub 20. aprillil Jazzkaare Merepaviljonis, Vanasadamas Admiraliteedi basseini ääres asuva Sadamaturu esisel parkimisplatsil, Kai ja Kuunari tänava nurgas, ametliku aadressiga Sadama 25/4.

Osta pilet SIIT!

Kohtumiseni Amadou ja Mariamiga Jazzkaare avapeol!