fbpx

Andekas, loominguline, ekstravagantne A E R I E

22. september 2015
Silvia Luik

Laupäeval, 19. septembril esines Kumu auditooriumis Euroopa muusikutest koosnev ansambel A E R I E. Kontserdi avalöögiks oli bändi nime seletus – see tähendab pistrikupesa, mis asub kõrgel kalju otsas, ning ansambli nime idee tuligi just sellest. A E R I E on paik, mis asub kusagil kõrgel, kus muusikud saavad omavahel pesa punuda ehk muusikat luua. Laupäevase kontserdiga Tallinnas punuti pesa, mille linnud lennutasid ka publiku üheskoos kõrgele. Kontserdil esitati ühisloomingut ansambli debüütalbumilt „Hatch and Host“.

 

Publiku muljeid kogus Silvia Luik.

Jaanika (39) ja Deivi (32): „Oleme sõbrannad ja mõtlesime, et tuleme kontserdile. Me polnud sellest bändist midagi kuulnud, seega tulime üsna puhta lehena neid kuulama, ning kui aus olla, siis kohe kindlasti ei pidanud me pettuma. Nad on loomingulised, kui isegi öelda ekstravagantsed muusikud. Koju läheme igatahes hea emotsiooniga!“

Marje (70), kunstnik: „Mul on nii hea meel, kui ühiste huvidega inimesed üksteist leiavad ja kui nad veel kokku sobivad ning suurepärast kunsti teevad, siis jääb üle vaid seda nautida. Nad on loomingulised noored muusikud, kellel on suur tulevik“.

Reporteril oli võimalus pärast kontserti ka muusikutega vestelda: 

Matthew Jacobson (trummar): “Meie tuur Eestis on olnud väga tore, oleme küllalt palju ringi reisinud ning andnud kontserte erinevates linnades. Publik on olnud suurepärane, samuti ka siin Tallinnas, kus meie kontsert oli erinev varasematest, mis toimusid jazziklubides. Muusika ja emotsioonid on erinevad – publik mõjutab päris palju, samuti paik, kus kontsert toimub. Tallinna kontsert oli meie viimane, tundsin, et olime palju vabamad, mõned kompositsioonid kulgesid hoopis omasoodu, teisiti, kui olime plaaninud. Siiani on olnud väga tore ning Eesti publik on iirlastega sarnane – meil on sarnane ilm, sarnased rannarahva emotsioonid. Ma olen väga nautinud meie tuuri Eestis. Kui avaneb võimalus, siis tuleksin kindlasti siia uuesti esinema“.

Peedu Kass (bass): „Kontsert oli väga huvitav, minu jaoks natuke rohkem segaseid tundeid tekitav, kuna ühtepidi olen selle bändiga palju koos mänginud, siis lõpuks jõudsime ka minu kodulavale Eestisse. Tunnistan, et tõesti pabistasin, pinge oli üleval ning väike närv oli sees. Kuid samas oli põnev, et mis nüüd saab ja kuidas Eesti publik meie muusika vastu võtab. Aga tore oli, olen nautinud meie kontserttuuri. Tallinna puhul meeldis mulle, et mängisime kontsertsaalis, sest muidu oleme harjunud mängima pigem jazziklubides, mis on täiesti teistsuguse klubiliku atmosfääriga, aga siin kontsertsaalis on erinev – tekivad teistlaadi emotsioonid ja tunded. Eesti publikut ei tea kunagi ette, arvan, et säärast laadi muusika on Eesti publikule üllatav, isegi šokeeriv – kui ma ise oleksin sellele kontserdile tulnud, siis oleksin kindlasti natuke šokeeritud või teatud mõttes isegi ehmunud. Kuid üldiselt on meil tuuri ajal publikuga vedanud, kõik on positiivsena kontserdilt lahkunud, keegi pole veel kontserdi ajal suurest ehmatusest minema jooksnud, seega olen õnnelik ja mul on ainult head mälestused“.

 

A E R I E 

19. septembril 2015 Kumu auditooriumis

Koosseis:

Ingo Hipp – saksofon

Sam Comerford – saksofon

Lauret Meteau – kitarr

Peedu Kass – bass

Matthew Jacobson – trummid