fbpx

Anett: “Ma kirjutasin selle laulu endale”

13. oktoober 2020
Eveli Paalberg

Viimati kuulsin Anetti live’is laulmas muusikakoolis, kus me mõlemad kaks korda aastas pidime nõutud lugusid ette laulma. Mina esinesin alati esimesena, et ei peaks pikalt lavahirmu tundma ning seejärel avanes juba tunduvalt kergema südamega võimalus kuulata teiste tublide laululaste kontserti. Tuleb tõdeda, et aastad on möödunud ja vokaalselt on Anett suuri samme edasi astunud, kuid siirusest välja ei kasva ning mis veelgi parem – nüüd on vaba voli laulda just neid laule, mis ennast enim kõnetavad ja kui sobivat laulu pole võtta, saab selle siis luua. Kuigi Anetti kontserdil võis esireas märgata tuntud lauljaid nagu Maiken, Nele-Liis Vaiksoo jt, siis ilmselt “hinde” pärast lauljanna muretsema ei pidanud. Vähemalt muusikakoolis lauluõpetajad, naeratus näol, kaasa ei tantsinud. Ehkki võiks, kui kõik on hästi?


Anett esines Jazzkaare põhiprogrammi raames esimest korda, kontsert oli välja müüdud. Peedu Kass vihjas avasõnades, et Anetti puhul on rohkem tegemist pop-souli viljeleja kui improvisatsioonidele keskendunud jazzmuusikuga, kuid minu hinnangul mahuvad mõlemad žanrid Jazzkaare lavalaudadele ära ja on rohkem kui oodatud.  


Öeldakse, et lihtsuses peitub võlu ja võrreldes keerukate improrohkete vokaalesitustega, on Anetti lihtne kuulata ja mis seal salata, ka tore vaadata. Ning mitte ainult Anetti. Terve bänd on ühes mõnusas vaibis omavahel vahetatakse rohkelt naeratusi, toetatakse kogu kontserdikogemuse teket ning tehakse muusikat hingestatult. Kindlasti dikteerib seda ka esitatav materjal. Lauljatari lugudede sõnum kutsub kuulajaid üles aususele. Olgu see siis seotud enda sisse vaatamisega lauludes “Strong” ja “One Man Show” või üleskutsega olulistele inimestele palades “Don’t Pretend” ja “Lay Your Cards Down”. Viimase kitarrikäigud jäävad kummitama veel pikaks ajaks ja pärast kontserti tahaks lugu uuesti kuulata, kuid on teine nii uus, et pole salve pandud. 


Kontserdi kava ülesehituses oli mitmekesisust – ballaadid vaheldusid tempokamate pophittidega, uued lood karjääri alguses esitatud paladega. Kõik nad kõlasid isiklikult ja intensiivselt. Publik tänas Anetti sooja aplausiga ning sai selle eest veelkord kuulata juba kõlanud lugu “So Far So Good”. Võib nii öelda küll – siiani on kõik väga hea. Et see jätkuks!

 

Anett
12. oktoobril 2020 Fotografiskas Tallinnas

 

Koosseis:

Anett Kulbin – vokaal

Joonas Mattias Sarapuu – klaver
Johannes Laas – kitarr

Heikko Remmel – bass
Kristjan Mängel – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.