fbpx

Anna Põldvee Quartet: üks nelja, neli ühe eest

30. aprill 2018
Külli Haav

Tumeda fooniga laval on üleni musta riietunud ja egiptimaa ornamentidega kaunistatud õbluke lauljatar. Moodsalt morbiidne, sisendades silmade-kõrvadega muusika vaatajasse elu ja kulu paratamatust. Kõigele kadu kuulutades paistab mõnes loos siiski kirg laulda, elada, tantsida ja armastada, kas või selle meisterlikult indie– ja post-rock-seisundeid loova bändi nimel.

Publikult päris muljete kohta Jazzkaare veebireporter Külli Haav.

Liis ja Andres (30ndates), Erki ja Anna muusika fännid:
Kontsert oli ulmeliselt ilus ja ülimalt nauditav. Oleme juba ammu Erki muusika fännid ja Annaga olen mina varem tööalaselt, ettevõtete eraüritusi korraldades kokku puutunud. Seega Anna häält tean juba varasemast, aga see, mis Erki ja ka Kostja temas esile tõid, on ikka nii, nii eriline. Annal on ümber mitmeid väga inspireerivaid muusikuid ning ootame huviga, kuidas tema muusika edasi kulgeb. Eriti loodame kuulda rohkem eestikeelseid lugusid, mis tema suust nii ilusti kõlavad. Oleme tänulikud, et Anna oma hinge kuulajaskonnale avas!

Aavo, ettevõtja, ja Helena, Aavo abikaasa:
Ütleksime, et see oli evolutsioon Anna poolt, muusikaliselt on nad oma kõlapiltidega Erki Pärnojaga teineteisele lähenenud. Ilus ja lummav! Kuula ja vaata, ja terve maailm ümber kaob. Meile nad väga meeldivad, oleme tihti nende kontsertidel käinud.

Emotsionaalselt liigutav muusika, sellist eesti muusikat leiab väga harva – täielik pärl! Vahel kuulame kodus näiteks Erki teist plaati „Efterglow“, kuulame ja kuulame, ja ikka on külmavärinad. Liigutab väga igasuguseid meeli…

Villem, turundusinimene:
Minu arust väga hea ja super hästi mängiv bänd, kahjuks lauljatar ise jäi publikule kuidagi kaugeks, tema energia ei jõudnud üle lavaääre. Vana kooli lauljad, nagu näiteks Anne Veski, oskavad paremini publikuga suhtlemise kunsti ja teisi aspekte, mis esitajale peale lauluoskuse veel olulised. Veidike kippus kava ja esituslaad end ka kordama. Aga instrumentalistide koosseis oli lihtsalt super ja tõesti tugev.

Anna Põldvee Quartet
28. aprillil 2018 Punases Majas

Koosseis:
Anna Põldvee – vokaal
Joel-Rasmus Remmel – klahvpillid
Erki Pärnoja – kitarr
Peedu Kass – kontrabass
Ahto Abner – löökpillid

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.