fbpx

Aprillis esineb Eric ”Red Mouth” Gebhardt ja Roundabout

14. aprill 2011

Aprillis annab Eestis viis kontserti Alabama bluusilaulja Eric ”Red Mouth” Gebhardt koos ansambliga Andres Roots Roundabout, kuhu tol puhul kuuluvad lisaks Rootsile trummar Kalle Kindel (Svjata Vatra) ning Soome suupillivirtuoos Jantso Jokelin (Ataturk Band). Kontserdid toimuvad 21. aprillil Tartu klubis Trehv, 22. aprillil Tallinna Kuku Klubis, 23. aprillil Valga Rockiklubis, 28. aprillil Imaveres Eesti Piimandusmuuseumis ning 29. aprillil Pärnu Endla Jazzklubis.

Nimetatud koosseis tegi mullu kaasa Andres Rootsi CD-l ”Roundabout”, mille Kanada veebiajakiri Blues Underground Network kuulutas aasta parimaks Euroopas tehtud bluusiplaadiks. Rootsi ja Gebhardti esimene koostöölugu ”Redecoration Day” püsis läinud suvel kaks nädalat ka ETV Eesti Top7 esikohal, jäädes tabelisse rohkem kui neljaks kuuks.

Pressi poolt „Lou Reedi mässuliseks sohipojaks“ ristitud Eric Gebhardt sündis Texases kirikuõpetaja peres, kasvas Alabamas legendaarse bluusihelilooja W.C. Handy sünnilinnas Florence’is ning on pikemat aega elanud Floridas ja Mississippis. Deltabluusi ja spirituaale rocki, pungi ja kantriga siduvad sooloalbumid „Blues $1.49lb“ (2004), „Sir Red Mouth“ (2007) ja „Saint Red Mouth“ (2009) on garanteerinud talle tiheda esinemisgraafiku USAs ning Euroopa kriitikute poolehoiu. Euroopat külastas ta esimest korda 2010. aasta kevadel, andes kontserte Shveitsis ja Eestis.

Tavalist kümne auguga suupilli ülepuhumise ja muude tehniliste nippide abil kromaatilisena mängiv ning beatboxinguga segav Jantso Jokelin oli mullu üheks Pärnu suupillifestivali Baltic-Nordic Harmonica peaesinejaks, võitis 2009. aastal kolmanda koha Saksamaal toimunud World Harmonica Festivalil ja 2007. aastal esikoha Soome tänavabändide meistrivõistlustel – seda oma Araabia ja Türgi muusikat esitava duoga Ataturk Band. 26. aprillil kell 17 juhatab Jokelin Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna saalis ka suupilli-õpituba: info ja registreerimine meilitsi: tartu.blues@hot.ee .

Lisaks bändi-kontsertidele ootab Gebhardtit ees veel kaks sooloesinemist: 14. aprillil astub ta Tartu Trehvis üles tuuri avapeol, kus teda soojendavad duod Karmo Toome & Karl Kruuse (Hapud Viinamarjad, Kassidele Iirised) ning Oliver Vare & Martin Eessalu (Prägnantne Brigaad, Andres Roots Roundabout), 20. aprillil on ameeriklane aga külaliseks Tallinna Rockstar’si Folgiklubis FolgiKesKus – viimast kontserti saab jälgida ka veebiülekandena aadressil http://klubi.virufolk.ee/otse . 

Hi-res foto – Eric Gebhardt ja Andres Roots mullu Valga Rockiklubis (foto: Kertu Vares):
http://siretroots.com/tartubluus/Eric_Gebhardt_foto-Kertu_Vares.jpg 

KAVA:
Eric Gebhardt & Andres Roots Roundabout feat. Jantso Jokelin:
21.04 Tartu Bluusiklubi @ Trehv, Tartu
22.04 Kuku Klubi, Tallinn
23.04 Valga Rockiklubi, Valga
28.04 Eesti Piimandusmuuseum, Imavere
29.04 Endla Jazzklubi, Pärnu

Eric „Red Mouth“ Gebhardt:
14.04 Trehv, Tartu
20.04 Folgiklubi FolgiKesKus @ Rockstar’s, Tallinn

Jantso Jokelin – suupilliõpituba:
26.04 Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu, Tartu 

Lisainfo: 
Andres Roots – roots@rootsart.eu, tel. 5599 9182