fbpx

Aprillis ilmub Diana Kralli uus plaat

29. detsember 2003

Kanada jazzidiiva kaheksas album kannab nime “The Girl In The Other Room” ja see on esimene, kus leidub tema enda kompositsioone.

Huvitav, et pianisti ja lauljana tuntuks saanud ja nüüdseks miljoneid plaate müünud Diana Krall pole varem näidanud oma loomingulisi võimeid lugude tegijana. Aprillis ilmuv uus plaat “The Girl In The Other Room” parandab selle vea kuhjaga. Albumi 12 loost pooled on Diana Kralli ja tema vastse abikaasa Elvis Costello ühislooming.
Ülejäänud lugude seas on Mose Allisoni “Stop This World”, Tom Waitsi “Temptation”, Joni Mitchelli “Black Crow”, ja Costello “Almost Blue”.
Chris Smitheri loo “Love Me Like A Man” laulis kuulsaks Bonnie Riatt ja Arthur Herzogi viisiga “I’m Pulling Through” tegi omal ajal sama Billie Holiday.
Ajakirja Down Beat veebisaidi teatel mängib Diana Krall kõigis lugudes klaverit ja laulab. Saatebändi kuuluvad kitarrist Anthony Wilson, bassistid Christian McBride ja John Clayton ning trummarid Peter Erskine, Jeff Hamilton ja Terri Lyne Carrington. Viimane neist esines mõned aastad tagasi oma bändiga Jazzkaarel.
Jazziplaadi kohta ebatavalise käiguna antakse plaadilt välja ka singel. Verve annab loo “Temptation” välja märtsis. Aasta lõpukokkuvõtteid teatas ajakiri Billboard, et Diana Krall on USA-s olnud aasta üks kõige edukam jazziartist oma albumiga “Live In Paris”. Number üks oli siiski vana crooner’i Tony Benneti plaat “A Wonderful World”, küll aga kuulutas Billboard Kralli aasta jazziartistiks.