fbpx

Badi Assad – kas teadsite, et…

22. oktoober 2012

Augustis 2012 toimus Assadide perele pühendatud festival Sao Paolo lähedal asuvas João da Boa Vista linnas. Perekond Assad on linnale palju kuulsust toonud, sest nii Badi Assad kui ka tema vendade Sergio ja Odairi Duo Assad on rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud. Duo Assad on esinenud paljude sümfooniaorkestritega, võitnud Latin Grammy ja tunnustatud maailma parimaks klassikalise kitarri duoks. 

***
Isa Seu Jorge, hinnatud mandoliinivirtuoos, tegi kõik, et lapsed saaksid hea hariduse. Tema õpetustest on Badi omaks võtnud põhimõtte – olla aus iseenda vastu ja elades tunnetada iga eluhetke, nii rõõmus kui kurbuses.

***
Badi Assad on pere noorim laps. Vennad on ta sõbrad, vahel ka lavapartnerid.

***
Badi Assad on koos töötanud artistidega nagu Bob McFerrin, Yo-Yo-Ma, David Broza, Sarah McLaughlin, Seu Jorge, Naná Vasconcelos, Larry Coryell, John Abercrombie ja paljud teised.

***
Lauljatari järgmise aasta plaanis on salvestada kaks heliplaati “Badi for Adults” ja “Badi for Kids”. Seega üks plaaditäis uut muusikat täiskasvanutele ja teine, mille inspiratsiooniallikaks on tütar Sofia, lastele mõeldud album. 

***
Badi Assadi heliplaat Wonderland (2007) valiti Amazon.com poolt 30 parima plaadi hulka.

***
Badi Assad on tõeline äss akustilisel kitarril. Ajakiri “Guitar Magazine” kirjutab: „Badi kuulub kitarristide hulka, kelle lähenemine kitarrimuusikale on revolutsiooniline.“ 

***
1984. võitis 18-aastane Badi Brasiilia noorte muusikute konkursi.

***
1995. valis ajakiri Guitar Magazin albumi Rhythms aasta parimaks klassikalise kitarri albumiks. 

***
Lauljatari enda lemmiklaulja on Tori Amos. „Ma näen temas enda peegeldust. Mõlemad pärineme peredest, kus vanemad julgustasid meid olema muusikud ja heliloojad. Oleme nagu muusikalised õed. Ta on minu inspiratsiooniallikas ja armastatum muusa.“ Badi on esitanud ka Tori lugusid. 

***
Badi lemmikkitarrist on Egberto Gismonti. “Tema muusika ei vaja kommentaare. Kui ta mängib, on mul tunne, et midagi muud ei eksitsteeri.“ 

***
Kolmapäevane kontsert on läbilõige kõigest, milleks on suuteline Badi Assad, ehk DVD materjal, mida lauljatar esitles juba 2010 Brasiilias. Peatselt jõuab DVD “Badi Assad” plaadilettidele ka Euroopas Saksa plaadifirma Flowfish väljaandes. 

Badi Assad ja Jazzkaar ootavad teid kontserdile!

24. oktoobril kell 19.00 Estonia kontserdisaalis
Piletid müügil Piletilevi müügikohtades.