fbpx

Badi Assad – muusikaline kameeleon Brasiiliast

25. september 2012

24. oktoobril kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Oktoobri lõpus vaimustab Eesti publikut väga erilise andega muusik Badi Assad Brasiiliast. Särav naine võlub kuulajaid nii oma laulude, kitarrimuusika kui rütmimängudega, kasutades seejuures rütmimootorina nii oma keha, häält kui ka kitarri. Selline sümbioos nõuab erakordset keskendumisvõimet. Badi Assad suudab seda kõike teha imetletava kergusega. Naine nagu orkester!

Badi Assadi on võrreldud Joni Mitchelli ja Flora Purimiga, tema vokaalimprovisatsioonide meisterlikkust lausa Bobby McFerriniga. Tegemist on tõesti uskumatult mitmekülgse muusikalise kameeleoniga. Ta suudab paindlikult ja kiiresti ümber kehastuda erinevatesse rollidesse, meeleoludesse ja rütmidesse. Värvikat ja vaheldusrikast kava pakub ta ka oktoobrikuisel Euroopa-turneel, kus kõrvuti igihaljaste bossanovadega kõlavad Badi Assadi lood tema viimastelt albumitelt. Tema fantaasiarikkast kunstist saavad osa Poola, Šveitsi, Soome, Bosnia-Hertzegovina, Inglismaa ja Eesti muusikasõbrad. Brasiillanna esineb Euroopas harva, seda suurem on rõõm igast kohtumisest särava muusikuga.

Oma kitarril põimib Badi Assad üheks brasiilia rütmid, aga ka teiste maade etnilised helid, jazzi ja popmuusika, mitmed lood on kirjutatud koos venna Sergioga. Nende musikaalses peres oskavad kõik kitarri mängida, vendade Assad duot võib kuulda esinemas maailma mainekate sümfooniaorkestritega ja jazzistaaridega. Badi Assad esineb vahel ka koos vendadega, kuid eelistab soolokontserte, kus ta saab vabamalt oma ideid realiseerida. Juba 1995. aastal valis ajakiri Guitar Player Badi Assadi plaadi „Rhythms“ aasta parimaks klassikalise kitarri albumiks. Enda ja teiste brasiilia autorite muusika kõrval mängib ta oma lemmikkitarristide Ralph Towneri ja Egberto Gismonti helindeid; trios USA tippkitarristide Larry Coryelli ja John Abercrombiega ka nende meistrite loomingut – kolmiku salvestatud heliplaat „Three Guitars“ oli väga edukas, samuti kui nende arvukad kontserdid festivalidel ja televisioonis.

Badi Assad rõõmustab Eesti publikut 24. oktoobril kell 19 Estonia Kontserdisaalis – Sügisjazzi maiuspala!

Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid on Eesti Päevaleht, ERGO ja majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid Tallink, Info-Auto ja Aktaprint ning ametlik lennupartner Estonian Air. Sügisjazzi kontserte toetavad ka Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja Kultuuriväärtuste Amet.

Badi Assadi kontserdi piletid hinnaga 14 – 20 EUR on saadaval Piletilevi müügikohtades ja tund enne algust kohapeal.
Elioni klientidele piletid eelmüügist 20% soodsamalt! Sooduspileteid on piiratud koguses.