fbpx

Dizzy Gillespie

08. november 2003

Dizzy Gillespie särab oma kvartetiga Montreali festivalil.

Montreali jazzfestivali seerias salvestatud kontsert on maiuspalaks kõigile, kes peavad lugu tulisest trompetimängust ja särtsakast latiinojazzist.
Legendaarne trompetist, bepopi ja latiinojazzi teerajaja Dizzy Gillespie on kvartetiga suurepärases hoos, pikkides tuliste soolode vahele kelmikaid tantsusamme ja laulujuppegi. Õhupallitavalt punnpõskne trompetiguru pole üksnes karismaatiline instrumentalist, vaid rõõmsameelne showman.

Piisab kvartetil alusatada hoogsat rännakut läbi uute lugude ja vanade tuttavate palade, kui publik reageerib ustavalt muusikute igale väiksemalegi õnnestumisele.
Improviseerimisruumi jagub kõigile bändiliikmetele. Igaüks võiks olla õhtu staar. Prozhektorivihk langeb seekord siiski tihemini Gillespiele, kelle viis lugu on sellel heli- ja pildikandjal ajaloo tarbeks jäädvustatud.
“A Night In Tunisia” läheb Gillespie leidlikest improvisatsioonidest omasoodu seiklema. Mõjub värskelt ja üllatavalt. Unelev “Dizzy Blues” laseb särada kitarrist Ed Cherryl. Samas loos ütleb sõna sekka ka Gillespie muhedalt käreda lauluga.
Salvestus kuulub kindlasti nende hulka, mida aeg ajalt tahaks vaadata-kuulata. Sobib nii meeleolu loovaks taustaks kui ka tõsisematele huvilistele süvenemiseks.

Salvestatud 1981, välja antud 2003
Produtsent Daniel Harvey, Alain Simard
Heli Dolby Digital 5.1
Kestus ~1 tund

Koosseis:
Dizzy Gillespie – trompet, vokaal
Ed Cherry – kitarr
Michael Howell – bass
Thomas Campbell – trummid

Menüü:
Kontsert
1. Opening Instrumental
2. The Truth
3. A Night In Tunisia
4. Dizzy´s Blues
5. Instrumental