fbpx

Dokumentaalne kontsertlavastus “Saja lugu” avab kevadise Jazzkaare

28. november 2017

Eesti juubeliaastal üks ja ainus kord esitamisele tuleva suurteosega “Saja lugu” avab 20. aprillil Jazzkaar oma kevadise festivali. Dokumentaalne kontsertlavastus põimib ühte saja Eesti inimese ausad mõtted, tunded ja isiklikud lood tänasest elust Eestis. Noblessneri sadamalinnaku laevaehitusangaaris toimuva lavastuse autorid on Erki Pärnoja ja Jaak Prints.

 

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks sünnib kontsertlavastus “Saja lugu”, mis on dokumentaalne portree Eestist läbi tema inimeste. Neid on sada ja nad on pärit sajast erinevast Eestimaa paigast.

 

Erki Pärnoja uues heliteoses ja Jaak Printsi lavastuses jõuab publikuni poeetiline üldistus Eestist siin ja praegu. Live-videoga kontsertlavastuses seisavad vaatajatega silmitsi sada inimest ning muusikud.

 

“See ei ole autahvel, nad on tavalised inimesed, kes on hoolega välja valitud soovinute seast. Ja nad on erinevad ja ometi ka sarnased. Jazzkaare avaõhtul 20. aprillil on nad kõik laval erilises katedraallikus tehaseangaaris, mis muutub üheks õhtuks ainulaadseks kontserdipaigaks,” sõnab heliteose autor Erki Pärnoja.

 

Festivali kunstiline juht Anne Erm lisab: „Jazzkaar 2018 avab tänaseks juba mitu aastat ette valmistatud kummardus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Südantsoojendav, kuidas see projekt puudutab nii palju eestlasi ja on toonud meile nii hea meeskonna.“

 

Kontsertlavastuses “Saja lugu” esitavad muusikat parimad eesti muusikud eesotsas autori Erki Pärnojaga: klahvpillidel Joel-Rasmus Remmel, tšellol ja elektroonikal Sander Mölder, kontrabassil Peedu Kass, trummidel ja löökriistadel Kristjan Kallas, vokaalvärve lisavad Anna Põldvee ja Sänni Noormets ning mehist jõudu annab puhkpillirühm.

 

“Saja lugu” võtab visuaalse vormi ka Kaupo Kikkase suureformaadilises ja mahukas fotoraamatus, mis portreteerib neid sadat Eesti inimest fotodel ning nende endi kõige isiklikumates mõtetes. Tekstid Kaupo Kikkase portreede juurde koostab inimeste jutustuste põhjal Laur Kaunissaare. Raamat valmib 20. aprilliks 2018.

Kontsertlavastuse aitab publikuni tuua Viru Keskus. “Saja lugu” etendub Noblessneri sadamalinnakus, Tallinn Shipyard’i tehaseangaaris (Allveelaeva 4). Lähtuvalt kontsertlavastuse ja asupaiga eripärast on iga istekoht unikaalse nähtavusega ning riietuda palume vastavalt ilmastikuoludele.

 

“Saja lugu” kuulub Eesti Vabariik 100 muusikaprogrammi. 2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähemalt muusikaprogrammi, ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.ev100.ee.

 

Piletid lähevad müüki kolmapäeval, 29. novembril kell 10.00 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

 

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2018 toimub 20.-29. aprillini 2018 ning festivali kodu on Telliskivi Loomelinnakus. Jazzkaare peaesinejad on Laura Mvula (26. aprill 2018 kell 19.00 Nordea Kontserdimaja), The Bad Plus (25. aprill kell 21.00 Vaba Lava) ja Ambrose Akinmusire (25. aprill kell 18.00 Vaba Lava).

 

Kontsertlavastust “Saja lugu” esitleb Viru Keskus ja õnnestumisele aitab kaasa Noblessneri sadamalinnak. Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2018 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid BMW, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust Telliskivi Loomelinnakus aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Cafe. Toetajad on MyFitness ja Kodupaber. Laura Mvula kontserti esitleb Viru Keskus. Festivali Jazzkaar 2018 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Tallinna linn.