fbpx

Dünaamiline duo paris_monster Punases Majas

27. aprill 2019
Christopher Tomberg

25. aprilli hilisõhtul hullutas Punase Maja kodusel laval publikut Ameerika juurte-roki uueks näoks pürgiv, tõeliselt dünaamiline duo paris_monster. Mõistagi on duo silmapaistvam liige Josh Dion, kes trummide taga ka laulab ja mängib klahvi ka. Nende hübriidses kõlas sulanduvad ühtseks helimassiks sündipopp ja garaažirokk, rütmikeskne gruuv ja võimsad helivallid, mida kannavad tugevad laulumeloodiad.

 

Publikuga muljetas reporter Christopher Toomberg.

 

Veiko (30), logistik: “Nii imelik on mõelda, et nägin seda koosseisu päriselt siin Eestis, nii lähedalt. Mängin hobikorras trumme ning olen Josh Dioni tunde internetist vaadanud ning alati on mind hämmastanud see, mis arvatavasti hämmastab igat inimest, kes seda meest esinemas näeb, et kuidas ta suudab nii hästi rööprähelda. Ja laulmise kohta muidugi see, et internetist vaatad küll, et oh laulab täitsa hästi, aga kohapeal on see vau-efekt ikka meeletu.”  

 

Dagmar (39), elektroonikainsener: “Mind lõi arvatavasti pahviks trummari vokaal, nii selge, kõlav ja tugev ning muidugi kõik tema teised elemendid. Bassimees ei mänginud pilli nii nagu seda traditsiooniliselt bändiseadetes kasutatake, ega sellises formaadis esinedes peabki väga leidlik olema. Mulle meeldis, et basskitarr kandis rohkem sellist meloodiapilli või vaheapeal isegi harmooniapilli rolli, kui ta akorde mängis nagu tavalisel kitarril. Väga nautisin, oli, mida kuulata.”

 

Christopher (40), suhtekorraldaja: “Hea oli, et toolid olid eelmiselt kontserdilt eemaldatud. Mina olen üks nendest vähestest eestlastest, kes päriselt lava ees reivis ja täiega kaasa elas. Olen nende muusika suur austaja, lausa fänn, võiks öelda. Hindan väga seda, et sellised vinged poisid olid tänavuse Jazzkaare raames siia saadud. Nende muusikas lihtsalt on midagi, mis tõmbab. Ma arvan, et see on Joshi lihtne, aga toimiv biit ning see mõnus analoogsüntesaatori saund, mänglev bass ning modulaarsüntesaatori ambient ruumitäide. Suurepärane.”   

 

PARIS_MONSTER (USA)
25. aprillil 2019 Vabal Laval

 

Koosseis:

 

Geoff Kraly – bass, elektroonika

Josh Dion – trummid, vokaal, elektroonika

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.