fbpx

“Eesti Fest“ Londonis

21. veebruar 2011

Täna (21. veebruaril) algab Londonis “Eesti Fest“, eesti muusika ja kultuuri festival. Nädala kestev üritusterida toimub Kings Place’is, Londoni uusimas suures kunstide keskuses (avati 2008).

Festivalil esinevad kontsertidega ansambel Vox Clamantis, Klaveriorkester, Weekend Guitar Trio, folkansambel Suurõ Pilvõ ja džässpianist Kristjan Randalu. Klaveriorkestri kavas osalevad Hele-Riin Uib (löökpillid), Ain Varts (kitarr), Urmas Sisask (šamaanitrumm), Mart Taniel (video); Arvo Pärdi teoseid esitab pianist Lauri Väinmaa. Kogu kava koosneb Eesti heliloojate teostest: Ülo Krigul, Urmas Sisask, Peeter Vähi, Jaan Rääts. Festivali lõppkontserdil esinevad koos Eesti muusikutega DJ Jan Bang Norrast ning tuntud inglise vokalist Toyah Willcox. Toimuvad Weekend Guitar Trio ja Suurõ Pilvõ õpikojad. Kings Place’i kohtumiste sarjas annavad ülevaate Eestist kui IT–riigist Skype Eesti tegevjuht Sten Tamkivi ja Inglise Rahvusooperi uue meedia direktor Roland Taylor.

“Eesti Festi“ kuraator on BBC Raadio 3 muusikaprodutsent, saate “Late Junction” juht Fiona Talkinton.

Festivali toimumist on eelnevalt kajastanud Euronews, BBC Radio 3, Resonance FM, ajakirjad Piano, Wire, Songlines, fRoots. Kings Place Magazine avaldas ulatusliku ülevaate Eesti muusikast “Timesi” kriitiku Hilary Finchi sulest.

“Eesti Festi“ korraldajad on Kings Place ja Eesti saatkond Londonis, partneriteks sihtasutus Tallinn 2011 ja EAS–i Londoni esindus. Projekti on toetanud Kultuurkapital. Festivali on ette valmistatud kolm aastat.

Kings Place on Barbican’i ja South Bank Centre’i kõrval üks kolmest suurest Londoni kesklinna kunstikeskusest, neist ainsana eravalduses. Keskuses on mitu kontserdi– ja konverentsisaali ning kunstigaleriid, samuti juhtivate muusikakollektiivide Orchestra of the Age of Enlightenment ja London Sinfonietta tegevusbaasid ning ajalehtede “Guardian” ja “Observer” toimetused.

Kings Place’i peasaal on esimene uus kontserdisaal Londoni südalinnas üle 25 aasta. Saali seinakatteks kasutati üheainsa 500–aastase tamme puitu, tulemuseks suurepärane akustika. Keskuse hooajad on ühed sisukamad Londonis, kaasates maailmanimesid nagu Sir Simon Rattle, Martha Argerich, Thomas Adés, Terry Riley, Vladimir Jurowski. Olulisel kohal on uus muusika, sh esiettekanded, ja terve rida erinevaid festivale ning kontserdisarju. Hooaegu avab Kings Place’i enda festival: 100 kontserti nelja päeva jooksul.

Lisainfo:
http://www.kingsplace.co.uk/music/weekly-themes?theme=168
http://www.estonia.gov.uk/eng/newsletter/issue-2
http://snd.sc/h13M15 (inervjuu Fiona Talkingtoniga)

Reet Remmel
kultuurinõunik
Eesti saatkond Londonis
+447914971030
Reet.Remmel@mfa.ee