fbpx

Eesti jazzi tulevik on helge!

20. aprill 2014
Minna Sild

Kevadsoojal laupäeval säras Eesti jazzmuusikute noorem põlvkond Merepaviljonis vähemalt sama eredalt kui päike paviljoni akende taga. Spetsiaalselt Jazzkaare 25. sünnipäeva jaoks loodud eriprojekt kutsus kokku viimase seitsme aasta jooksul Noore Jazzitalendi tunnustuse pälvinud muusikud koos nende valitud koosseisudega.

Lavale astunud kooslused ning esitatud palad tõid publikuni muusikute tänase loomingulise pale, esitati nii enda kui ka teiste loomingut.

Galakontsert tutvustas muusikuid publikule ka videoklippide kaudu, kus igaüks sai rääkida oma teekonnast muusikani ning sellest, mida Noore Jazzitalendi auhind tema jaoks tähendab. See tõi noored interpreedid ka võõramale kuulajale lähemale. Kadri Voorand ütles oma klipis, et hea muusika on see, milles kõlab ühe kindla inimese emotsioon. See lause iseloomustab hästi kogu gala kulgu, sest iga koosseis oli omanäoline ja just selle kokkukutsuja tunnetusega.

Erki Pärnoja tekitas lootusrikka ja kohati veidi melanhoolse klaveri ja elektrikitarri sümbioosi. Kadri Voorand demonstreeris kahe väga erineva looga oma samaaegselt õrna ja jõulist olekut ning kuulda sai kahekõnet vokaali ja elektrikitarri vahel. Sofia Rubina pani oma hääle särama nii ehtjazzilikus loos kui ka hingestatud juudi rahvalaulus. Peedu Kass tõi kuulajateni võrdsete osapooltega kolmekõne ning kontrabassi soololoo, mis lasi publikul keskenduda vaid selle instrumendi väljendusrikkusele. Joel-Rasmus Remmeli uusima projekti Carrot Lights esituses kõlasid tõeliselt uued helid miksituna klaveri traditsioonilisema kõlava kergusega. Kaspar Kalluste Trio koos Kadri Voorandiga nakatas publikut energiast pulbitseva roki ja jazzi üllatusliku kombinatsiooniga. Holger Marjamaa lõpetas gala virtuoosse ja päikeselise esitusega ning saatis publiku naeratustega teele.

Naeratava publiku muljeid käis kogumas Minna Sild.

Merili (36), psühholoog: Kontserdil esines palju minu lemmikuid ning neid kõiki korraga ühel laval näha-kuulata oli privileeg. Muljet avaldas muusikute omavaheline sünergia ja nauding ühiselt luua – see kõik jõudis kuulajateni. Noored Eesti jazzmuusikud on kindlasti tase omaette – värskendav ja mitmetooniline.

Artur (42), ettevõtja: Kuulsin pealt kellegi arutelu, et kui noored täna laval olnud muusikud ikka enam on. Tahaksin sellele vastu vaielda – mulle tundub, et nad on veel küpsemisperioodis ja lendavad kindlasti veel kõrgemale. Eesti jazzimaastikul puhuvad soodsad tuuled!

Maria (26), reklaamispetsialist-muusikaõpetaja: Mulle meeldib Kadri Voorandi oskus täita kogu lava ja teha igast esinemisest sündmus. Suur rikkus oli siia tulla ja sellist kontserti kogeda!

Guido (57), näitleja ning suur jazzisõber: Väga ilus ja huvitav kontsert. Teadsin, mida kuulama tulen, ja eesmärk oli ammutada ideid, kuidas neid noori ka oma festivalil rakendada. Noored muusikud on väga huvitavad. Vanad muidugi ka.

Agnes (23), füsioterapeut: Olen jazzikontsertidel väga vähe käinud, täna võtsid sõbrannad mind kaasa. Kontsert oli väga intensiivne, nagu keeristorm. Lisaks ka väga mitmekülgne – iga kuulaja leidis midagi meelepärast. Kohati tekkis küsimus, miks kasutatakse nii palju häälte moonutamist. Mulle oleks meeldinud rohkem loomulikkust!

GALAKONTSERT „NOOR EESTI JAZZ“
19. aprillil 2014 kell 16 Merepaviljonis

Koosseisud:

ERKI PÄRNOJA

Erki Pärnoja – kitarr
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Ahto Abner – trummid

KADRI VOORAND

Kadri Voorand – vokaal
Virgo Sillamaa – kitarr
Mihkel Mälgand – bass

SOFIA RUBINA

Sofia Rubina – vokaal
Mihkel Mälgand – bass
Ahto Abner – trummid

PEEDU KASS

Peedu Kass – kontrabass
Andre Maaker – kitarr
Ahto Abner – trummid

JOEL-RASMUS REMMEL

Carrot Lights:
Laura Remmel – vokaal
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Kaspar Kalluste – trummid

KASPAR KALLUSTE

Kaspar Kalluste Trio feat. Kadri Voorand:
Kaspar Kalluste – trummid
Kadri Voorand – laul
Virgo Sillamaa – kitarr
Marti Tärn – bass

HOLGER MARJAMAA

Holger Marjamaa – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Kaspar Kalluste – trummid