fbpx

Eklektiline ja emotsionaalne Marius Neset Quartet

23. aprill 2014

Teisipäeva õhtul Merepaviljoni kogunenutele sai osaks tõeline instrumentaaljazzi maiuspala, põhjamaise päritoluga Marius Neset Quartet. Muusikute perekonnast pärit Marius Neset on 29-aastane saksofonist-helilooja, kes on pälvinud viimastel aastatel kõrget rahvusvahelist tunnustust. Kvarteti koosseisus on lisaks pianist, bassimängija ja trummar, kes kuuluvad samuti oma põlvkonna Euroopa tippmuusikute hulka.

Kontserti iseloomustavad rütmimängud, särtsakas ja emotsionaalne esinemisstiil ning noorte meeste energiast pakatav olemus. Esitusele tulnud palad mõjusid enamjaolt eklektiliselt ning kohati isegi kaootiliselt, ent koosseisu ühine hingamine muutis selle kaose harmooniliseks ja kõrvale äärmiselt nauditavaks. Noorte meeste ühtne rütm kandus mängleval kergusel saali ja publiku seas oli näha rohkelt nõksutavaid päid ja trummeldavaid sõrmi. Grupi liider Marius Neset demonstreeris imelisi tehnilisi oskusi, võludes saksofonist välja niivõrd palju erinevaid toone, et see pani publiku hinge kinni hoidma ning seejärel ahhetama. Musikaalsuse ja emotsionaalsusega kombineeritult teebki eelnev temast kõrgeimat tunnustust väärt artisti. Väga sümpaatne oli ka tema lavaline oskus lasta kõigil kvartetiliikmetel särada. Publiku muljeid käis kogumas Minna Sild.

Eeli (46) ja Aivar (47), ettevõtjad: Esmast emotsiooni on raske sõnadesse panna. Nii palju energiat oli, nagu noortelt oodata võibki. Väga meeleolukas kontsert! Tegime teadliku valiku ja jäime rahule.

Kerttu, kultuuritöötaja: See oli klassikaline jazz ja üllatavalt äge! Mõned lood olid tõelised pärlid. Nendel noortel on tohutu potentsiaal. Merepaviljon on väga hea keskkond jazzi nautimiseks, isegi tagumistes ridades saab maksimaalse kogemuse.

Helina, meditsiinitöötaja: Tulin siia ootusteta, sõbranna kutsus kaasa. Ei pidanud üldse pettuma, mul on väga hea meel, et tulin. Siit sai emotsiooni ja meeleolu küllaga.

Artjom (24), füsioterapeut: Minu senised kokkupuuted jazzmuusikaga on äärmiselt limiteeritud. Ootasin rohkem jälgitavaid meloodiaid, kuid siin oli päris palju kaootilisi lugusid. Siiski meeldis mulle muusikute emotsionaalsus ning tehniliselt tundus see saksofonist väga tasemel – ta pani saksofoni väga mitmel erineval häälel rääkima.

Svetlana (39), assistent: Mulle kingiti paar aastat tagasi Marius Neseti plaat ja see võlus mind otsekohe. Nüüd õnnestus teda ka live’is näha ja ma olen veelgi positiivsemalt üllatunud. Loodetavasti kuuleme temast tulevikus veel palju!

 

Marius Neset Quartet

Merepaviljon, 23. aprill 2014 kell 21.00

Koosseis:

Marius Neset – saksofon

Ivo Neame – klaver

Petter Eldh – bass

Anton Eger – trummid