fbpx

Eksperimentaalsed rütmid Poolast

07. detsember 2017
Kaisa Potisepp

Poola noor pianist Marcin Masecki katsetab avangard-jazzi piirialadel ning on tuntud oma ekstrentriliste tõlgenduste ja ragtime’i interpretatsioonide poolest. Jõulujazzi raames oli võimalik tema omanäolist loomingut kuulda Kumu auditooriumis. Masecki esitus oli energiline ja mõtestatud, ta läks muusikasse tõeliselt sisse ning elamuse juures mängis koomilisel kombel suurt rolli ka tema parem jalg, mis hoogsamate lugude ajal kõrgele õhku tõusis. Pianisti toetas Jerzy Rogiewicz trummidel, lisades klassikalisele ragtime’ile ja klaverile ka traditsioonilise jazzi elemente. Kontsert kulges kasvavas tempos, alguses esitati rahulikumaid ja aeglasemaid palasid ning kontserdi teises pooles kõlanud lood olid hoogsamad ja kohati lausa hullumeelsed.

 

Publikuga muljetas Jazzkaare reporter Kaisa Potisepp.

 

Ruve: ,,Tulin siia ilma igasuguste ootusteta, aga kontsert osutus väga põnevaks ja huvitavaks. Alguses ei saanud vedama, pärast ei saanud pidama. Näha oli, et mõlemad mehed laval tegid asja kogu südamest.”

 

Hanka: ,,Aina huvitavamaks läks. Ma olen esimest korda sellisel ragtime’i kontserdil, ei osanud midagi oodatagi. See oli minu jaoks suur elamus. Maseck on nii loominguline ja tema entusiasm pani mõtlema, et kas mina teen oma tööd ka samasuguse innukusega.”

 

Liis: ,,Emotsioonid on hästi positiivsed. Tore oli näha noori inimesi sellise energia ja liikumisega sellist muusikat tegemas.”

 

Kristiina: ,,Sain pileti sõbralt ja ütlen ausalt, et päris ise ma sellist kontserti poleks vaatama läinud. See oli väga eksperimentaalne. Samas oli väga huvitav, sest neid oli põnev jälgida, nad ei olnud laval tuimad. Seega kokkuvõttes on muljed väga positiivsed!”

 

Kaur: ,,Ootasin väga ragtime’i, mida lõpus  ka rohkem lugudes kostus. Vahepeal aga tundus, et neil endal oli laval seda kõike huvitavam teha, kui publikul seda jälgida. Samas mingi hetk hakkas tempo arenema ja ma avastasin, et oli isegi väga põnev, aga see teekond sinnani tundus kuidagi vaevaline. Aga nagu Maseck isegi ütles, siis nad isegi alles katsetavad ja see on nende jaoks teekond. Kokkuvõttes oli üsna huvitav, sest ma polnud varem sellist konstrueeritud ragtime’i varem kuulnud.”

 

Marcin Masecki & Rogiewicz ,,Time for ragtime”

4. detsembril 2017 Kumu auditoorumis

 

Koosseis:

Marcin Masecki – klaver

Jerzy Rogiewicz – trummid

 

 

Vaata kontserdi galeriid siit!