fbpx

EMTA alustab uut kontserdisarja „Akadeemia Suurgildis“ Ajaloomuuseumis

03. juuni 2011

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) alustab 8. juunil kl 18 uue kontserdisarjaga „Akadeemia Suurgildis“, mille raames astuvad Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone (Pikk 17) suures saalis publiku ette nii muusikaüliõpilased kui ka -õppejõud. Kontserdile pääseb muuseumi piletiga.

Sarja avavad 8. juunil kl 18 barokile kummardust tegeva kammermuusikakontserdiga EMTA doktorant Olga Voronova (viiul), EMTA vilistlane Elo Tepp (viiul) ning EMTA kammermuusika osakonna õppejõud Reinut Tepp (klavessiin). Alates kl 17 on võimalik muuseumipiletiga külastada nii Ajaloomuuseumi ekspositsiooni kui kontserti.

„Uut kontserdisarja planeerisime vastrenoveeritud Suurgildi hoonesse teadlikult, sest soovisime sellesse väärika ajalooga kontserdipaika tuua muusika- ja teatriakadeemia üliõpilaste ja õppejõudude koosmusitseerimisel kõrgetasemelist muusikalist programmi,“ ütles EMTA kontserdibüroo juhataja Mari Kolle.

Avakontserdil kõlavad kaks Georg Philipp Telemanni sonaati (G-duur ja c-moll) kahele viiulile ja basso continuole, ning Gulliveri süit TWV 40:108 kahele viiulile. Esitusele tulevad barokkmuusika suurkuju Johann Sebastian Bachi sonaadid e-moll BWV 1023 ning G-duur BWV1021.

Viiuldaja Olga Voronova mängib nii kontserdil kui ka oma doktoriõpingute ajal haruldasel 17. sajandi lõpust pärineval erilise kõlaga Albani instrumendil, mis kunagi kuulus Eesti viiulikunstnik Alfred Papmehlile. Olga Voronova ja Elo Tepp kuuluvad Tallinna Kammerorkestri koosseisu ning Voronova on alates 2001. aastast ka Tallinna Keelpillikvarterti liige.

 EMTA kontserdid sarjast „Akadeemia Suurgildis“ hakkavad toimuma kord kuus kolmapäeviti kell 18. Järgmine kontsert toimub 6. juulil, kavas on klassikaline ja barokkmuusika. Esinevad rahvusvaheliselt tunnustatud EMTA kitarriõppejõud Heiki Mätlik ja tema kitarriüliõpilased Fan Feng (Hiina), Siim Kartau, Matteo Laurenzi (Itaalia), Kirill Ogorodnikov. Juulikuisel kontserdil kuuleb EMTA kandleõppejõudu Kristi Mühlingut koos oma kandleüliõpilaste Anna-Liisa Elleri ja Hanna Vallimägiga. 

Mai lõpul taasavatud Suurgildi hoone saal on üks parema akustikaga kammersaale Tallinnas. Just siin on varasematel aastakümnetel salvestatud oluline osa Eesti interpreetide ja muusikakollektiivide helipärandeid.

Sajandite vältel on 15. sajandi algul rajatud Suurgildi hoone etendanud Tallinna linna kultuurielus silmapaistvat osa. Estonia Kontserdisaali valmimiseni oli Börsisaal Tallinnas peamiseks kontserdisaaliks.

 Keskaegsesse hoonesse on pärast renoveerimist ligipääs ka liikumispuudega inimestele. Piletiinfo http://www.ajaloomuuseum.ee/uus/et/piletihinnad

 

Lähem info:

Mari Kolle

Kontserdibüroo juhataja                

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia

Tel +372 66 75 759

mari@ema.edu.ee