fbpx

Energilisus ja massiivsus ühes potis

15. detsember 2018
Silvia Luik

Seekordsel Jõulujazzil on olnud palju häid kontserte ning neile pani punkti Belgia-Luksemburgi trio Dock in Absolute. Massiivsed trummipaugud keset õhkõrnu klaveripassaaže, ühed ideed vaheldumas järgmistega — sellisena võiks kirjeldada trio varieeriuvat, eklektilist, jõuliselt pulbitsevat ja pööreterohket loomingut, mida sai nautida jazzilembene publik Kumu auditooriumis.

Publikumuljeid kogus Jazzkaare veebireporter Silvia Luik.

 

Roberta (31), illustraator: „Mulle kontsert väga-väga meeldis, väga võimas, powerful. Muusika oli väga intensiivne ja viis endaga kaasa. Nad on väga profesionaalsed muusikud, trummar oli erakordselt väljapaistev ja pianist samuti. Selles muusikas leidus vahvaid ootamatuid pöördeid ja mul on hea meel, et mu sõbranna mu siia kutsus.”

 

Sõbrannad Ave, Terje ja Kristi, finantstöötajad: „Kontsert meeldis väga, muusikud olid vahvad. Muusika oli energiline ja hästi omapärane, viis mõtted eemale. Oleme mitteprofesionaalsed kuulajad, aga kontsert oli lahe, energiat täis. Õudselt meeldis, kuidas muusikud mängisid: millised emotsioonid ja teatraalsus! Aitäh korraldajatele!”

 

Margit (45), sisearhitekt: „Kontsert meeldis, väga kihvt oli. Muusikud olid lahedad tüübid, meeleolu oli chill ja oli näha, et nad ise ka nautisid, seda mida nad tegid. Väga hea emotsioon igal juhul! Ma ei oskagi muud öelda, ma ei ole muusikainimene, aga see muusika oli omanäoline. Terve kontsert oli üks suur pala, aga samas nad jaotasid selle pisemateks faasideks, oli kiiremaid ja aeglasemaid lugusid. Mulle lihtsalt meeldis, väga meeldiv oli.”

 

Maria (32), muusik: „Muusikutel on väga hea pillioskus, nad on kõrgtasemel, kuid minu jaoks oli kontsert kõlapildilt veidi massiivne. Mulle väga meeldis, kuidas nad üksteist laval kuulasid, mitte ainult ei mänginud.”

 

Marko (21), tudeng: „Sattusin siia kontserdile, sest mu tüdruksõber kinkis mulle sünnipäevaks just selle kontserdi pileti, tema arvates peaksin olema kultuursem ja käima kontsertidel, kuhu ma tavaliselt ei satuks. Tänane kontsert oli huvitav, kuid ma kardan, et ma ei saanud päris täpselt sellest muusikast aru, aga muusikud on ilmselgelt väga heal tasemel.”

 

DOCK IN ABSOLUTE (Luksemburg)

Kumu auditooriumis 14. detsembril 2018

 

Koosseis:

Jean-Philippe Koch – klaver

David Kitzinger – kontrabass

Michael Mootz – trummid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!