fbpx

Eriline kodu, anna ennast üles! Jazzkaar otsib kontsertpaika

28. veebruar 2020

Jazzkaar võõrustab sel kevadel taaskord publikut õdusate kodukontsertidega. Unikaalne formaat toob armastatud muusikud mõneks tunniks esinema lahkete inimeste kodudesse avardades piire artisti ja publiku vahel. Kui arvad, et just Sinu elutuba, köök või garaaž võiks sel kevadel tervitada kordumatut muusikasündmust, siis anna sellest teada 6. märtsini. Esinemised kuulutatakse välja aprilli alguses.

 

Jazzifestivali kodukontsertide traditsioon sai alguse 2015. aastal, mil erinevate perede köökides astus üles Soome trummar ja löökpillimängija Tatu Rönkkö. Kuna ebatavalist formaati saatis suur menu, siis toimuvad hubased esinemised sellel aastal juba kuuendat korda. Eelmisel kevadel käisid muusikute ja kuulajate vahelisi barjääre lõhkumas muusikud Anna Kaneelina, Joel Remmel Trio, Kaili Kinnon, Kadri Voorand ja Mihkel Mälgand, Liina Saar ning MaiGroup. 

 

Mul on tunne, et kodukontsertide tunnussõnaks võiks olla loomulikkus. Vahetu side muusika, muusiku ning kuulaja vahel. Kui keegi avab Sulle enda koduukse, siis see on juba iseenesest märk tõelisest lahkusest ning selle märgi all musitseerida on eriline tunne. Me kõik vajame aktsepteerimist just sellisena nagu oleme ning kodukontserdi formaadis on see turvaline ja soe ruum justkui ette loodud,” tutvustab ettevõtmise erilisust erinevates kodudes korduvalt musitseerinud lauljanna Anna Kaneelina. 

 

Kandideerimiseks saada oma kontaktandmed ja vasta lihtsatele küsimustele, miks just Sinu kodu võiks sobida kodulavaks, info esita siin

 

Kodusid, mis kandideerivad Jazzkaar 2020 kodukontsertide vastuvõtjaiks, saab pakkuda 6. märtsini. Väga oodatud on eluruumid, kus on olemas hea kõlaga klaver. Lisaks on hea meel jõuda kontsertidega ka Tallinnast kaugemale.

 

31. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar toimub 17.-26. aprillini 2020 üle Eesti tuues lavalaudadele Grammy võitjaid ja nominente, eriprojekti “Antarktika 200” ning palavalt armastatud kodumaised koosseisud. Kultuurisündmuse koduks on juba kuuendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Lisaks Vaba Lava saalile võõrustab publikut fotokunstikeskuse Fotografiska Tallinna kontserdiruum, millest saab festivali ajaks Jazzkaare väike lava. Tutvu kava ja artistidega kodulehel. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Kohtume Jazzkaarel! 

 

Vaata videot eelmise aasta Liina Saare kodukontserdist:

https://etv2.err.ee/1013389/kodused-kontserdid-liina-saar 

 

Vaata galeriid Anna Kaneelina kodukontserdist: https://www.flickr.com/photos/jazzkaar/albums/72157677897611907

 

Jazzkaare tegemistel hoia silma peal kodulehel, Facebookis ja Instagramis.

 

Festivalil Jazzkaar 2020 põhiprogramm:

“Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor; Anett; Anna Wibe Vibes (Läti-Eesti); Avery*Sunshine (USA); Cecilé McLorin Salvant with Sullivan Fortner (USA); Cyrille Aimeé (Prantsusmaa); Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Band; Dirty Loops (Rootsi); Disco Tallinn Goes Jazz; El Muro Tango (Argentiina-Eesti-Norra); Flora Purim & Airto Moreira (Brasiilia); FORQ (USA); Hanna-Liina Võsa; Hugar (Island) / Niklas Paschburg (Saksamaa); Ivi Rausi & Laura Põldvere; Jamison Ross (USA); Jason Hunter Group (Eesti-Leedu); JT Conception; Kadri Voorand Chamber Music Ensemble; Kristel Aaslaid & Daniel Viinalass; Käbid & Kännud: Leiburid, Remmelid, Tafenaud; Liisi Koikson; Los Aurora (Hispaania); Tantsukatel with Duo Maaker—Petermann live & DJ Quest; Marc Ribot’s Ceramic Dog (USA); Moonlight Breakfast (Rumeenia-Austria); Naïssam Jalal — Quest of the Invisible (Prantsusmaa-Süüria); Peedu Kass—Theodor Sink; Raul Ukareda; Ramuel Tafenau; Rita Ray; Rymden feat. Bugge Wesseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström (Norra-Rootsi); Siim Aimla Funk Band; Sooäär-Yaralyan-Ounaskari (Eesti-Soome); The Free Musketeers; Trilok Gurtu Band (India); Tõnu Naissoo Electric Trio with Mihkel Mälgand & Ahto Abner; Vaiko Eplik & Kristjan Randalu ning paljud teised!

 

Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.