fbpx

Erilised jõuluhelid – Bowness, Chilvers & UMA

02. detsember 2010

Kontserdid 2. detsembril Tartu Jaani kirikus ja 3. detsembril Niguliste kirikus.

Tim Bowness, Peter Chilvers & UMA (Robert Jürjendal & Aleksei Saks)

Kontserdid 2. detsembril Tartu Jaani kirikus ja 3. detsembril Niguliste kirikus.

Meie oma duo ehk UMA koostöö inglise ballaadilaulja Tim Bownessiga on kestnud juba üle aasta. Tim osales Aleksei Saksa-Robert Jürjendali albumil Hymn To Undiscovered Land . Album ilmus 2010. aasta kevadel ning jõudis ka Inglismaa plaadikataloogi Burning Shed, kuhu ta ideaalselt sobib oma ambientliku ja kohatise art-rock stiili ja elektroonikaga. Tim Bownessi (1963) melanhoolset häält on paljud võrrelnud Nick Drake-i laulustiiliga. Meie lauljatest võiks teda võrrelda Riho Sibulaga. Tim on inglaslik melanhoolik, poeet, kes kirjutab väga meeleolukaid laulusõnu.

Laulja ja heliloojana on ta eelkõige tuntud art-pop ansamblist No-Man, kellega ta on salvestanud 6 stuudioalbumit. Koostööd on ta teinud väga paljude inglise ja Euroopa muusikutega, viimasel ajal esineb ta koos multiinstrumnetalist Peter Chilversiga, koos valmis album California, Norfolk (Burning Shed) . 2004 salvestas laulja sooloalbumi My Hotel Year .Tim Bownessi järgmine stuudioalbum Memories Of Machines ilmub 2011. aastal, stuudios olid lauljaga koos muuhulgas, inglise kitarriguru Robert Fripp, Giancarlo Erra, Peter Chilvers ja Aleksei Saks.

Peter Chilvers on endale valinud põhiinstrumendiks klahvpillid, kuid ta valdab ka kitarri- ja bassimängu. Suurepärased arvuti- ja muusikuoskused on tal aidanud luua muusikat arvutimängudele ning koos ambient stiili looja Brian Enoga on ta komponeerinud helisid iPhone ja iPod touch lisadele.

UMA ehk trompetist Aleksei Saksa ja kitarrist Robert Jürjendali loomingut iseloomustab kaunis nordic ambient atmosfäär. Duo on juba rahvusvahelist tähelepanu äratanud esinemistega Londoni, Atheena, Peterburi jt. jazzifestivalidel .

2007. aastal sündinud duo UMA lugu „Eight Months“ ilmus London JazzFestivali CD-kogumikul European Jazz Compilation 2010 koos selliste staaridega nagu John Scofield, Mariza, Andy Sheppard jt.

Kontsert toetab Briti Nõukogu

Kohtumiseni UMA kontsertidel!