fbpx

Etnodisko tümpsuv tiks

22. aprill 2018
Eeva Trei

Jazzkaare avadiskol tutvustasid Peeter Ehala ja Sander Mölder üritustesarja TIKS seniolematut külge. Avaõhtuks valminud kavas kõlasid Punase Maja rappuma pannud töötlused Saaremaa ja Muhu rahvalauludest. Ehala aitas valitud lugudega viia rahva elektroonika ja folgi segu lainele. Lisaks muusikastiilide segunemisele oli ka live-koosseis enneolematu: DJ Sander Möldriga vahetasid energiat Sänni Noormets viiulil, Kristjan Kallas trummidel ning Jonas Kaarnamets kitarril.

Õhtu oli erakordne kogemus nii TIKSu tulihingelistele austajatele kui ka festivali raames uudistajatele. Kui tavalisel diskoõhtul esineb DJ üksi rahvale, siis seekord oli Sander Möldri fookus lisaks puldile ka ringil, mille ta moodustas kaasesinejatega. Rahvas moodustas omakorda ringi esinejate ümber – inimeste paigutus saalis meenutas justkui puutüve aastaringe. Energiat kandus lainetena!

Mölder dikteeris oma töötlustega muusika suunda ning kaasmuusikud olid iga ta käiguga kaasas, täiendades elektroonilist kõlapilti kummitama jäävate fraasidega. Raske oli teha vahet improvisatsioonilisel ja planeeritul. Muusikud olid oma mullis rahva keskel, tegu oli justkui sõpradevahelise jämmiga.

Vanade ja uute helide kooslus tekitas rahvas põnevustunde, nagu oldaks osa eksperimendist. Peetud sai üks ajalooline etnodisko! Nagu ajaloos, kipuvad sündmused korduma… Loodetavasti kordub ka TIKSu “Folk remixed”.

Sander Mölder “Folk remixed” + DJ Peeter Ehala
Esitatud materjal ilmub varsti TIKS Rekordsi alt plaadil “TIKS 071”.

20. aprillil 2018 Vabal Laval

Koosseis:
Sander Mölder – elektroonika, DJ
Sänni Noormets – viiul, vokaal
Jonas Kaarnamets – kitarr
Kristjan Kallas – löökpillid
Peeter Ehala – DJ

Vaata sündmuse pilte siit.