fbpx

Faberi ja Lionmani disko Tallinnas

29. aprill 2019
Hanna-Greth Peetson

Pealinnas tuntuks saadud peosarjal nimega Disco Tallinn astusid sel korral üles lisaks DJ Heidy Purgale ja DJ Widenskile Rootsist külla oodatud muusikud Rasmus Faber ja Lionman (Cedrik Hammar). Faber alustas oma karjääri jazzpianistina, liikus edasi muusikaprodutsendi kohale ning seejärel astus ametisse DJ-na. Ta on Farplane Recordsi asutaja ning bändide Platina Jazz ja RaFa Orchestra eestvedaja. Cedrik Hammer, endise esinejanimega Olle Hammer ja praeguseks tuntud kui Lionman, on noor talent imelise häälega. 2018. aastal on tal ilmunud neli singlit, varasema artistinime alt aga lugu „Elephant“. Laulja tunneb, et annab uue nimega endale ausa võimaluse esitada läbi oma muusika tõelist ennast. Rasmus Faberi ja Lionmani duo tõi Punase Maja diskohuvilisi tallinlasi hulganisti täis.

 

Rasmus Faberi ja Lionmaniga vestles vahetult enne õhtust soundcheck’i veebireporter Hanna-Greth Peetson

 

Kuidas te kohtusite ja kuidas teie omavaheline koostöö alguse sai?

 

Rasmus: Seda ma mäletan. Sa, Cedrik, ma arvan ei mäleta teatud põhjustel. (Naerab).

Cedrik: Mäletan. (Naerab).

Rasmus: Ma olin ühel ööl klubis tööl Stockholmis. Ma tegin seal live DJ-mixi ja siis ma nägin tantsupõrandal kahte inimest, kes olid vägagi meeleolukas olekus. Nad olid seal täiesti hullumas. Üks nendest oli see sama kutt siin, Cedrik, ja siis oli veel üks tüdruk, kelle ma hiljem avastasin olevat Joanne, kes praegusel ajal laulab minuga koos väga palju. Niisiis ma nägin neid kahte, nad tantsisid seal ja mul ei olnud õrna aimugi, et nad on kuidagi üldse muusikaga seotud. Nad tundusid lihtsalt seda nautivat. Hiljem sain ma teada, et nad on tegelikult esinejad. Keegi ütles mulle, et Cedrik on imeline laulja ja et ma peaksin ta lavale laskma. Ma vastasin talle kahtlevalt, et kas sa mõtled, et see kutt peaks siia tulema ja mikri oma kätte saama. Ma ei olnud selles väga kindel, kuid siis muutsin meelt ja kutsusin ta sellegipoolest lavale. Seejärel üks asi viis teiseni ja siin me siis nüüd oleme. Peoloomaks olemine tuleb ikka kasuks.

 

Rasmus, ühes oma intervjuus sa ütlesid, et sulle meeldivad keskmise suurusega kontserdipaigad. Kuidas tänane Punane Maja sulle tundub?

 

Ma ei jõudnud veel täitsa saali sisse minna, aga ma olen kuulnud, et siia mahub kuskil 400-500 inimest, mis on suurepärane. Seda põhjusel, et see on ideaalne selleks, et saavutada selline suur vibe, aga samas saab ikkagi inimestega sideme luua. Pöidlad pihku! Ma arvan, et tänane õhtu tuleb vinge!

 

Cedrik, sinu debüütsingel „Don’t You Dare“ on puudutanud mitmete souliarmastajate südameid. Kas sa ütleksid, et soul on sinu jaoks üks peamised žanre?

 

Ma arvan, et mul on veel mitmeid külgi lisaks soulile. Tavaliselt ütlen, et ma teen teatud tüüpi orgaanilist souli-popi segu, mis on elektroonika mõjutustega. Iga erinev lähenemisnurk on üks osa minust ja ma proovin neid lihtsalt kombineerida. See kõik on üles ehitatud minu lugudele ja emotsioonidele.

 

Rasmus, kui esined DJ-na ja on veel peo algus ning tantsupõrand on mõnevõrra tühi, siis kas sul on mõni kindel lugu, mis tõmbab inimesed käima?

 

Ma tean, millised lood sellistes olukordades hästi toimivad. Need on lood, mis on kergelt funky’d, aga mitte sellises liigses ja rahvast veidi hirmutavas versioonis. Ma tean, mis sound’il on selline „tule siia“ žestikulatsioon. Ma olen tänaseks ka mõned sellised ette valmistanud, et inimesi enda juurde meelitada, et eestlasi meelitada. Ma olen Disco Tallinnal ka varasemalt paaril korral mänginud, seega ma tunnetan Eesti publikuga head sidet.

 

Kas me võime teilt tulevikus singlit või albumit oodata?

 

Rasmus: Ma arvan, et võib küll. Ma ei ütleks, et miskit on juba küpsemas. Me olime just ühel päeval stuudios tänaseks ette valmistamas ja siis me juba ka otsisime ning vaatasime sobilikke koostisosi. Me oleme lihtsalt peamiselt teinud live-esinemisi ja sellega seoses töötanud just esinemise poolega. Kui me kohtusime stuudios, siis vaatasime, et Cedrikul on mõned koostisosad ja minul jälle teised ja ehk need kokku pannes saame miskit valmistada.

 

Rasmus, oma ühes Instagrami postituses sa mainisid, et Disco Tallinn on üks su lemmikkohtadest, kus esineda, ja Cedrik, sina oled esimest korda Eestis – mis on teie ootused täna õhtusele Disco Tallinnale?

 

Cedrik: Mina ootan, et saaks lõbutseda.

Rasmus: See on väga Cedriku moodi, kui ta läheks tohutult elevile ja hüüaks: „Ma olen esimest korda Eestis!”(Cedrik naerab).

Cedrik: Kindlasti tuleb väga lahe õhtu! Mul on juba praegu nii tore.

Rasmus: Ma arvan, et tänane rahvas on segu Disco Tallinna inimestest ja Jazzkaare külastajatest. Kindlasti on väga huvitav vaadata, kes kohale tulevad ja millist vibe’i me neilt saame.

 

DISCO TALLINN GOES JAZZ (Rootsi, Eesti)

26. aprillil 2019 Punases Majas

 

Koosseis:

 

Rasmus Faber – DJ

Lionman – vokaal

DJ Widenski – DJ

DJ Heidy Purga – DJ

 

Vaata kontserdi fotosid siit.