fbpx

Festival Jazzkaar 2020 praeguse seisuga toimub, kuid vähendatud mahus

11. märts 2020

Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ning rahvusvaheliste reisipiirangutega toimub festival Jazzkaar 2020 käesoleval aastal 17.-26. aprillini algselt kavandatust väiksemas mahus. Otsus festivali läbiviimise osas vaadatakse lähtuvalt olukorra muutumisest uuesti üle 31. märtsiks 2020.

 

Seoses maailmas toimuvate sündmuste ja Eesti riigi tervishoiuametkondade otsustega on Jazzkaar 2020 meeskond tänase seisuga langetanud otsuse festivali toimumiseks algsest väiksemas mahus, et festivali publiku, esinejate ja korraldajate tervis oleks hoitud. Festivali korraldajad soovitavad tungivalt festivali Jazzkaar 2020 külastamist planeerivatel välisturistidel enda turvalisuse huvides mitte reisida festivalile. 

 

Kahjuks ei saa sama kavaga festivali Jazzkaar 2020 edasi lükata hilisemale toimumisajale, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Seega ei ole võimalik neid artiste lähemal ajal korraga Eestisse esinema planeerida.

 

Festival Jazzkaar on tänaseks teinud järgmised programmilised muudatused: 

– festivali peaesineja Dee Dee Bridgewateri & Estonian Dream Big Bandi kontserdile on piletimüük lõpetatud, et hoida saalis viibivate inimeste arv alla 1000 inimese;

– rahvusvahelise lasteprojekti “Kids Can”, kus osaleb ligi 20 noort Eestist, Taanist ja Portugalist, workshopid ning Tallinna kontsert lükatakse edasi kontserthooajale Sügisjazz või festivalile Jõulujazz;

– Jazzkaare tasuta kontsertide päev toimub väiksemas mahus; 

– kõrge COVID-19 riskiga piirkondades elavate või piirkonnas viibinud artistide kontsertidele leitakse asendusesinejad.

 

Programmilisi muudatusi võib veelgi lisanduda seoses COVID-19 haigust põhjustavast koroonaviirusest tingitud riskide ja piirangutega. Teavitame publikut sellest jooksvalt. 

 

Festival Jazzkaar 2020 kinnitab, et kui mõne programmis oleva rahvusvahelise artisti või Eesti artisti kontsert peaks täiendavate asjaolude selgumisel ära jääma, ostetakse kõik kontserdipiletid tagasi.

 

Samuti juhime tähelepanu, et festival Jazzkaar 2020 võib piirata lisaks Alexela Kontserdimaja kontserdi publiku arvule ka väiksemates ruumides toimuvate kontsertide piletimüüki vähendamaks terviseriske meie külastajaile. Seetõttu vabandame juba ette, et kõik huvilised ei pruugi mahtuda soovitud kontsertidele, olemasolevate piletitega külastajatele on tagatud sissepääs kontsertidele. 

 

Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond konsulteerib jooksvalt Terviseametiga ning lähtub riigi ja omavalitsuste ettekirjutustest ning jälgib maailmas toimuvat seoses koroonaviiruse levikuga ning otsus festivali turvalise läbiviimise osas vaadatakse vajadusel uuesti üle 31. märtsiks ning teavitatakse sellest publikut. Festivalialal rakendatakse kõrgendatud hügieeninõudeid.