fbpx

Festivali Jazzkaar 30. sünnipäev kogus 26 000 külastust

03. mai 2019

Pühapäeval lõppenud juubelifestival Jazzkaar rõõmustas muusikasõpru 160 eriilmelise sündmusega, sealhulgas 80 põhiprogrammi kuulunud kontserdiga. Festival kogus sel aastal 26 000 külastust, neist 5500 inimest nautisid tasuta kontsertide päeva ja kontsertidele müüdi üle 11 000 pileti.

 

Juubelifestival Jazzkaar jõudis 19. – 28. aprillini lisaks Tallinnale ka Tartu, Pärnu, Haapsalu, Kuressaare, Rapla, Rakvere, Viljandi, Narva ja Muraste muusikasõpradeni. Rekordarv ehk 9 Eesti ansamblit esitles festivalil oma uusi heliplaate. Jazzkaare külastajaid ostsid üle 500 vinüül- ning CD-plaadi. Klassikaraadio salvestas kümme kontserti, mis on järelkuulatavad Klassikaraadio kodulehel. Mitmed neist jõuavad Euroopa kuulajateni EBU vahendusel.

 

Festivali kunstiline juht Anne Erm tõstab esile selleaastasel festivalil esinenud Eesti jazzmuusikute põnevaid loomingulisi käekirju. Rohkelt kiitust nii kodu- kui ka välismaistelt muusikaajakirjanikelt pälvis festivali avakontsert “Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite” ja uute plaatide esitluskontserdid. „Loodan, et festivalil kogutud positiivne energia ja muusikas peituv tervendav jõud kannab meid järgmise festivalini. Nii minu kui kuulajate tänu kuulub õnnestunud jazzipeo eest Jazzkaare meeskonnale, partneritele ja 150 vabatahtlikule,“ lisas Erm.

 

Festivali fotograafid jäädvustasid artistide esinemisi ning melu enam kui 4000 fotole, mida saab vaadata festivali Flickr’i kontolt. Jazzkaare kodulehelt leiab vabatahtlike meediatiimilt ligi 80 artiklit, publikuküsitlust ja intervjuud artistidega. Festivali koduks oli juba viiendat aastat Telliskivi Loomelinnak. Sel aastal ootas publikut värskelt renoveeritud Punane Maja, mis sobis jazzifestivali toimumiseks suurepäraselt. Koos jazzisõpradega tähistati ka Telliskivi Loomelinnaku 10. sünnipäeva.

 

Jazzkaar 2019 peaesinejad olid Bobby McFerrin “Gimme 5”, John Scofield, Joshua Redman ja Judith Hill. Aasta Jazziauhinna tiitli pälvis saksofonist Raul Sööt. Festivali 30-aastasele ajaloole vaatasid tagasi fotonäitus “Jazzkaar 30”, plakatinäitus festivali disainist, raadiosari “Jazzkaar 30” ning kampaania “Kuulan jazzi”. Eriti populaarsed olid sel aastal Jazzijutud, millest said osa üle 260 inimese. Kuula jazzijuttu “Jazzkaar 30” uuesti siit. Taaskord mõtlesime ka väikestele muusikasõpradele seda nii Jarek Kasari, Jaan Pehki ja Kirke Karja eestveetud perekontserdi kui ka kooli- ja lasteaiakontsertidega. Jazzkaar peab oluliseks tuua lavale uusi väljakutseid pakkuvaid eriprojekte. Juubelifestivalil sai nautida kontserte “Erkki-Sven Tüür & Lepo Sumera rewrite” Kirke Karja & Mingo Rajandi juhtimisel ning “Jazzkaar 1990 rewrite” Raivo Tafenau festivaliansambli eestvedamisel.

 

Festivali Jazzkaar peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastasponsorid on My City Hotel, BMW, Tallink ja Aktaprint. Bobby McFerrin “Gimme 5” kontserti esitles Viru Keskus. Festivalikeskust aitasid püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner oli Reval Café ning toetasid Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitasid Eestisse tuua Iisraeli Suursaatkond, Rootsi Suursaatkond, Goethe Instituut Eestis, Prantsuse Instituut ja Ungari Instituut. Festivali toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna linn.