fbpx

Hedvig Hansoni suurim õnn muusikast

19. detsember 2017
Minna Sild

„Ma ei tea suuremat õnne kui õnn muusikast – see on üks parimaid õnnesorte,“ ütles Hedvig Hanson oma uue albumi „Talvine soojus“ esitluskontserdil pärast esimese loo kõlamist. See mõte ja tunne kandsid kuulajad läbi kontserdi, mis oli täis siirust, nautlemist ja uut ilusat muusikat.

 

„Talvine soojus“ on hinnatud jazzi- ja soulisüdamega lauljatari järjekorras 13. album. Loodetavasti õnnestus kirjutajal albumite numbrid täpselt kokku liita, kuid täpsest matemaatikast kõnekam on, kuivõrd palju on Hedvig Hanson loonud, avaldanud ja Eesti muusikasse panustanud alates 1990ndatest aastatest. Uue albumi kontserdil viibides tuletas koosseis meelde, kuivõrd imeliselt ja kaunilt kõlab eesti keel muusikasse sätituna, jutustades armastusest ning igatsusest talvises lumesajus. Õnneks ei kaldutud taolise temaatikaga liigsesse nukrameelsusesse ja jazzilik instrumentaal meisterlike noorte muusikute – Joel Remmeli, Kalle Pilli, Heikko Remmeli ning Ramuel Tafenau – käte all tõi kaasa mastaapse soojalaine, mis saavutas koos igatseva lüürikaga hea tasakaalu.

 

Uue noortest muusikutest koosneva koosseisuga koosloomine on Hedvig Hansoni uutmoodi särama pannud. Lugude vahel jagas lauljatar, kuidas kitarrist ja muusikakirjutaja Kalle Pilli helilooming teda tohutult inspireeris ja muusikategemise juurde tagasi tõi. Äsjailmunud plaadil „Talvine soojus“ on neli duo ühiselt loodud lugu, kus Kalle Pilli on loonud instrumentaalosa ning Hedvig Hanson eestikeelsed laulusõnad. Mõnedele lugudele on teksti kirjutanud ja ka ühe loo tervikuna loonud andekas sõna- ja helivõlur Maian Kärmas, lisaks kõlavad albumil Hedvig Hansoni enda hingestatud lood ning Saaremaalt pärit helilooja, saksofonimängija ja laulja Pille-Rite Rei kirjutatud lugu „Hetk“, mille kirge täis sõnade autor on muusikute jaoks teadmata. Hõrk klaver, kindlalt astuv bass, lendlevad kitarrikäigud, sädelevalt sahistav trumm ning lugude südamesse sukelduv vokaal moodustavad koosluse, mis tekitab meeltele väga palju naudinguid ning talviselt sametise tunde.

 

Kontserdil pidasid muusikalise keelega sammu Hedvig Hansoni ausad ning naiselikult bravuurikad kirjeldused sellest, kuidas album on sündinud, milline on tema elu argipäev ja mida tähendab olla muusik. Need stand-up comedy laadsed avaldused, mille kaudu lauljatar lasi oma temperamentsel iseloomul särada, panid publiku kaasaelavalt naerust turtsatama. Järgmisel hetkel sukeldus lauljatar üleni muusika sisse, otsides loo alustamiseks täpselt sobivat meeleolu ning elades ekstaatiliselt kaasa iga muusiku helivõnkele. Ei tekkinud hetkekski kahtlust, et rõõm muusikast on lavalolijate ja saalisviibijate jaoks üks erilisemaid rõõme siin talvises elus. Publiku lummusest andsid aimu ka pikalt ja mõnusalt kandvad vaikusepausid viimase helipiisa lõppemise ja esimese käteplaksu vahel, mis kõlasid kui austusavaldused lauljatari ja muusikute värskele ning igati õnnestunud koosloomisele.

 

Kumu auditoorium, 11. detsember 2017, kell 19.00
Koosseis:
Hedvig Hanson – vokaal
Kalle Pilli – kitarr
Joel Remmel – klaver
Heikko Remmel – kontrabass
Ramuel Tafenau – trummid

 

Vaata kontserdi fotosid siit.