fbpx

Helge kevadekuulutaja Wilhelm

12. märts 2015
Minna Sild

Viimase paari aastaga eestlaste muusikateadvuses kanda kinnitanud Wilhelm võlus pimeda Kumu auditooriumi kevadhelgust täis. Esitusele tulid ahjusooja esikalbumi lood, mille seast kaks on kõrvale tuttavad Eesti Laulu konkursilt.

 

Koosseisu esivokaal Anett lausus lavale tulles, et pikka kontserti pole koos antud juba ligi kaheksa kuud. Ehk just selle asjaolu tõttu oli esimesest loost viimaseni tegemist justkui sõõmu värske õhuga pärast talvenukrust. Kuigi Wilhelmi looming on helguse kõrval läbi põimunud ka melanhooliast, mõjus see tervikuna päikeselise energiasüstina, ning seda täpselt parajas koguses äsja kevade taasavastanud Eesti muusikaarmastajatele. Üllatusena oli seekord laval laiendatud koosseis, lisavärve pakkusid klaver, viiul ja tšello. Just keelpillikvartett – akustiline kitarr, ukulele, viiul ja tšello – kujunes kontserdi läbivaks pulsiks, näidates suunda ja hoides suurt koosseisu ühe tervikuna. Üheksaliikmelise ansambli seaded oli loonud Kirke Karja, kes oskab suuri koosseise meisterlikult kokku mängima sättida. 

 

Taas kord pani ahhetama õrn, ent samas tuntavalt võimas vokaaldialoog – Wilhelmi selge trump. Anett Kulbini ja Kaisa Neitsovi hääled lihtsalt sobivad kokku, sulavad üheks ja täiendavad teineteist. Aneti vokaalis võis täheldada kergust ja uusi varjundeid, mis meenutasid veidi rahvusvahelist tunnustust kogunud noore inglise lauljatari Lianne La Havase häälenüansse. 

 

Kuna Wilhelmi lood on mängulised ja detailirohked, tuleb uut albumit ilmselt korduvalt kuulata, et kogu ilu hoomata. Rõõm oli näha, kuidas albumid pärast kontserti müügiletilt lennukalt kontserdikülastajate käte vahele jõudsid. Wilhelm on tõenäoliselt alles suurte tegude alguses ning loodetavasti suudavad ansambli muusikud jätkuvalt oma värvikat helipilti siira ja lihtsa olekuga siduda – see tundub olevat otsetee kuulajate südameisse.

 

Kumu auditoorium, 8. märts 2015 kell 16

Wilhelm

Koosseis:

Anett Kulbin – vokaal

Kaisa Neitsov – vokaal

Lauri Kadalipp – ukulele

Paul Neitsov – kitarr

Jorven Viilik – bass

Tõnu Tubli – löökpillid

Lisaks:

Kirke Karja – klaver

Gloria Kadarpik – viiul

Johanna Mängel – tšello