fbpx

Ikonen-Sendersky kvintett no99 jazzklubis

21. veebruar 2011

Soome pianist Kari Ikonen, Peterburi altsaksofonist Lenny Sendersky ja Eesti kitarrist Jaak Sooäär sattusid koos esinema 2009. aasta sügisel Peterburis toimunud rahvusvahelise projekti raames. Kontsert kujunes väga edukaks. Nüüd lõpuks avaneb võimalus seda rahvusvahelist projekti tutvustada ka meie publikule.

Soome pianist Kari Ikonen, Peterburi altsaksofonist Lenny Sendersky ja Eesti kitarrist Jaak Sooäär sattusid koos esinema 2009. aasta sügisel Peterburis toimunud rahvusvahelise projekti raames. Kontsert kujunes väga edukaks ning Sendersky ja Sooäär esinesid taas koos Peterburis möödunud aasta mais, kui rütmitandemi moodustasid Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben. Nüüd lõpuks avaneb võimalus seda rahvusvahelist projekti tutvustada meie publikule.

Kontserdi kava koosneb peamiselt muusikute omaloomingust, tegemist on kaasaegse peavoolujazziga, kus esineb elemente ka rockist ja klassikalisest muusikast.

Kari Ikonen kuulub soome tuntumate jazzpianistide hulka, kes lisaks oma ansamblile Karikko (Soome Grammy 2001. aastal) kuulub veel Mr.Fonebone, Ahava ja SLO Motive koosseisu. Tema koostööpartnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Ingrid Jensen, Henry Lowther, Stan Sultzman, Ron McClure, Vincent Courtois, Magnus Broo, André Fernandes, Gunnar Halle, Dayna Stephens, Poogie Bell, Eero Koivistoinen, Jukka Gustavsson, Otto Donner, Manuel Dunkel, Jukkis Uotila and Sonny Heinilä. Tema kompositsioone on esitanud UMO bigbänd ja Norra Raadio Orkester. Lisaks töötab nii Sibeliuse Akadeemias Helsingis kui Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tallinnas.

Lenny Sendersky on vaatamata noorele eale tõusnud üheks Peterburi olulisemaks ja aktiivsemaks jazzmuusikuks. Tema juhitav Nichey Kvartet on tuntud üle Venemaa. Õppinud on ta muuhulgas Taanis Esbjergis, samuti töötab õppejõuna Peterburi Kultuuriülikoolis.

Koosseis:
Kari Ikonen – klahvpillid
Lenny Sendersky – altsaksofon
Jaak Sooäär – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Tanel Ruben – trummid

Lisainfo www.jazz.ee