fbpx

Improgala Tallinnas ja Viljandis

09. oktoober 2013

Han Bennink (Holland), Jaak Sooäär, Laura Põldvere, Häikijad ja Postinstrumentum.

T 15. oktoobril kell 19 Kumu auditoorium
K 16. oktoobril kell 19 Viljandi Pärimusmuusika Ait

Tuleb äge kontsert, kus saavad kokku eesti põnevamad improvisaatorid ja Hollandi legendtrummar Han Bennink.

Üritusel on performance’i maiku, sest näha saab imeobjekte metallikunstnikelt, millest nad võluvad erilisi helisid välja ning vokalistid ehk Häikijad teevad imesid inimhäälega.

Õhtu staar on trummiguru Han Bennink, kes pole üksnes vapustav trummar vaid ka showmees, tema trummipulkade ja käte all hakkavad elama mitte üksnes löökpillid vaid kõikvõimalikud esemed ja kasvõi põrandalauad. Bennink on tuntud üle ilma kui üks ägedamaid trummareid ja parimaid partnereid improviseerivate muusikute eliidis. Tema kontsertide graafik on jätkuvalt väga tihe, kuid sinna vahele püüab ta näpistada aega ka oma ateljees uute kunstiteoste maalimiseks. Bennink esines Jazzkaarel juba paarkümmend aastat tagasi, kuid viimastel aastatel on ta väga hea kontakti leidnud meie karismaatilise kitarristi Jaak Sooäärega. Mulluste live salvestuste põhjal valminud teine ühine album „Beach Party“ (Barefoot Records) on pälvinud rohkelt kiidusõnu Euroopa ja USA mainekamatelt jazzikriitikutelt.

Nüüd esineb koos maestroga lisaks Jaak Sooäärele ka lauljatar Laura Põldvere-Remmel, kes on varemgi trummariga improviseerinud Hollandis korraldatud meistriklassides. Improvisatsiooniliste koosseisudega nagu „Carrot Lights“ ning „Krokodilli Kvartett“ on Laura sel sügisel esinenud juba Šveitsis, Hollandis ja Leedus. Veel rõõmustab oma üllatavate häälemängudega kuulajaid improansambel Häikijad. Laulavad Ivi Rausi, Kristel Marand, Inta Roost, Aita Vaher, Britt Kalmus, Reelika Ranik, Priit Lehto ja Jaan Krivel.

Galale lisab mahlakust metallikunstnike ansambel Postinstrumentum, metallikunstnike kooslus, mis tegutseb 2011. aastast. Koos teevad nad näitusi ja performance’eid, annavad kontserte, kuhu nad mõnigi kord on kutsunud kaugeid külalisi. Samuti on nad koostööd teinud galal esinevate muusikutega. Postinstrumentum mängib omavalmistatud eksperimentaalsetel instrumentidel. Tünnid, torud, mitmesuguse suurusega metall-lehed ja kunstilised objektid annavad nende esinemistele sügava, mastaapse, kohati lausa sümfoonilise kõla.

Kõiki meie improstaare ühele kontserdile küll ei mahtunud, kuid kõrvad silmad-lahti kõigele uuele, siis ei hakka eales igav!

Improgala piletid on müügil Piletilevi müügikohtades ning veebiaadressil www.piletilevi.ee.