fbpx

Improtest: Michel Doneda taas Eestis

14. detsember 2009

Improtesti sarjas esinevad Michel Doneda saksofonidel ja Taavi Kerikmäe klahvpillidel.

16. detsembril kell 19.30 toimub Kanuti Gildi saalis Improtesti kontserdisarja viimane kontsert 2009. aastal – laval improviseerivad Michel Doneda Toulouse´ist ja Taavi Kerikmäe.

Michel Doneda (1954) on üks neist olulistest mängijatest, kes on sundinud meid vaatama saksofoni uue pilguga, ümber hindama oma arusaama saksofonist kui pillist, olles sel instrumendil välja arendanud isikupärase ja peene muusikalise sõnavara. Doneda on tänapäeva Prantsuse vabaimprovisatsiooni üks nimekaimaid artiste, kes tuuritab regulaarselt nii Euroopas, Ameerikas kui Jaapanis, olles koostööd teinud selliste muusikutega nagu: John Zorn, Eliott Sharp, Steve Beresford, Keith Rowe, Barre Phillips, Lê Quan Ninh jt.

Taavi Kerikmäe (1976) on oma generatsiooni omanäolisemaid improviseerijaid. Ta on laia ampluaaga muusik, kes on osaline nii kaasaegse muusika ansamblis U:, elektroonilise muusika ansamblis Broken Time Orchestra kui eksperimentaalgrupis ASK:. Improvisatsiooni alal on ta teinud koostööd selliste artistidega nagu: Chris Cutler, Jacques DiDonato, Mart Soo, Isabelle Duthoit, Eric Echampard, Jean-Marc Montera, Paul Lovens jt. Samuti mänginud koos rahvusvahelise improviseerijate grupiga EIE (European Improvisators Ensemble).

Improtesti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Prantsuse Kultuurikeskus, Haridus- ja Teadusministeerium, SA Tallinn 2011

IMPROTEST on Kanuti Gildi SAALi, MKDK ja U.L.A. Jazzi kontserdisari, mis toob kuulajateni improvisatsioonilise muusika nähtusi meilt ja mujalt. Sarja kontserdid toimuvad alates 2005. aastast kord kuus jaanuarist maini ja oktoobrist detsembrini.
Kuraatorid: Mart Soo ja Taavi Kerikmäe.